źródło: "Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca...Tylko my ludzie" - autor Dr Rath, Dr Niedźwiecki
Fakty na temat arytmii
- Na całym świecie ponad 100 milionów ludzi cierpi na arytmię serca. U podłoża tej choroby leżą zaburzenia w wytwarzaniu lub przewodzeniu impulsu elektrycznego, odpowiedzialnego za regularny rytm serca. W niektórych przypadkach zaburzenia te są wywołane przez uszkodzony obszar mięśnia sercowego, na przykład po zawale serca. Jednak w większości przypadków przyczyny arytmii pozostają nieznane i w diagnozowaniu choroby stosuje się ogólne pojęcie: „napadowych zaburzeń rytmu serca".
- Medycyna konwencjonalna ogranicza się jedynie do łagodzenia symptomów choroby. Leczenie objawowe obejmuje leki antyarytmiczne, takie jak: beta-blokery, antagoniści wapnia i inne. Jednak stosowanie wymienionych leków farmakologicznych często związane jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowych, ostrych form arytmii oraz licznych działań ubocznych. Przy blokadzie impulsów z węzła zatokowo -przedsionkowego lub wytwarzaniu impulsów z wolną częstotliwością, pracę serca dodatkowo wspomaga się przy pomocy sztucznego rozrusznika. W innych przypadkach stosuje się często kauteryzację, czyli elektryczne wypalanie części mięśnia sercowego w celu eliminacji nieskoordynowanych impulsów elektrycznych.
- Nowoczesna medycyna komórkowa stanowi przełom w badaniu przyczyn tej cywilizacyjnej choroby, umożliwia naturalną prewencję i stanowi bezpieczną terapię wspomagającą. Wystąpienie symptomów arytmii związane jest przede wszystkim z deficytem bioenergii w komórkach włókien mięśnia sercowego, odpowiedzialnych za generowanie impulsów elektrycznych i bicie serca. Niedobór komórkowych składników odżywczych w milionach „elektrycznych" komórek prowadzi do zakłóceń w tworzeniu i przewodzeniu impulsów elektrycznych i zakłóceń rytmu serca ( u pacjenta objawia się to poprzez oszołomienie, osłabienie, kołatanie serca i zawroty głowy). Komórkowe składniki odżywcze przyczyniają się zatem do zapobiegania arytmii i normalizacji nieregularnego bicia serca.
Medycyna Komórkowa: nowe perspektywy przy zaburzeniach rytmu serca
Aby udowodnić skuteczność komórkowych składników odżywczych w przypadku zaburzeń rytmu serca przeprowadzono badanie na 131 pacjentach cierpiących na zaburzenia rytmu serca. Pacjentów podzielono na dwie grupy. Jedna grupa otrzymała wybrane komórkowe składniki odżywcze, a druga placebo. Obie grupy przyjmowały nadal swoje konwencjonalne leki. Badanie trwało sześć miesięcy w 35 klinikach i praktykach lekarskich.
Badanie kliniczne dowodzi:
Komórkowe składniki odżywcze mogą w znacznym stopniu zredukować zaburzenia rytmu serca. 74 % pacjentów, który podawano tylko preparaty farmaceutyczne (kolor niebieski), cierpiało nadal na częste napady zaburzeń rytmu serca.
W przypadku pacjentów otrzymujących dodatkowo komórkowe składniki odżywcze niemal w połowie przypadków zaburzenia rytmu serca już więcej nie wystąpiły.
- Liczne przeprowadzone badania naukowe i kliniczne potwierdziły już znaczenie magnezu, karnityny, koenzymu Q-10 we wspomaganiu procesu normalizacji różnych form arytmii i poprawie jakości życia pacjentów.
- Moje zalecenia dla pacjentów cierpiących na arytmię: rozpocznijcie jak najszybciej stosowanie w dziennej diecie dodatku komórkowych składników odżywczych oraz poinformujcie prowadzącego lekarza.
- Nie zmieniajcie samowolnie prowadzonej terapii farmakologicznej, bo szczególnie przy zaburzeniach rytmu serca może to doprowadzić do poważnych konsekwencji.
- W przypadku, gdy Twoja choroba uwarunkowana została niedoborem składników energetycznych, możesz liczyć na relatywnie szybką poprawę zdrowia stosując dodatek składników odżywczych.
- Lepiej zapobiegać niż leczyć. Każdy sercowo - naczyniowy program zdrowotny, który jest w stanie skorygować w sposób naturalny zaburzenia rytmu i przewodnictwa serca, jest również najlepszą drogą do sukcesu w profilaktyce chorobowej.
Wykaz specjalnych komórkowych składników odżywczych w arytmii
Moje zalecenia dla pacjentów cierpiących na skrócony oddech, obrzęki i chroniczne upośledzenie aktywności fizycznej - w uzupełnieniu programu podstawowego, przyjmujcie dziennie podwyższone dawki następujących komórkowych składników odżywczych:
- witamina C: dostawca energii dla metabolizmu każdej komórki, „ładuje" molekuły transportowe witamin grupy B niezbędną życiowo bioenergią;
- witaminy B1, B2, B3, B5, B6, B12 i biotyna: nośniki bioenergii metabolizmu komórkowego, zwłaszcza do „elektrycznych" komórek mięśnia sercowego, odpowiedzialnych za wytwarzanie i przewodzenie impulsu elektrycznego, potrzebnego dla normalnego bicia serca;
- koenzym Q-10: najważniejszy element „łańcucha oddechowego" każdej komórki; odgrywa szczególną rolę w metabolizmie energii komórek mięśnia sercowego;
- karnityna: przyczynia się do efektywnego użytkowania bioenergii komórkowej w „elektrowniach" (mito-chondriach) milionów komórek mięśnia sercowego;
- magnez i wapń: potrzebne, wraz z potasem, dla optymalnego przewodzenia impulsów elektrycznych w trakcie elektromotorycznego cyklu uderzenia serca.
W związku z faktem iż dobranie odpowiedniej suplementacji (odpowiednich preparatów) jest dosyć trudne polecamy konsultacje z farmaceutą. Synergizm (wzmocniona siła działania jednego składnika przez drugi) zależy od ich odpowiedniego doboru i dawkowania. Jeżeli ktoś z Państwa stosował kiedyś suplementy i nie dały one pozytywnego rezultatu, to z pewnością były one nieprawidłowo dobrane lub dawkowane. Na rynku Polskim istnieje mnóstwo preparatów, sporo z nich daje zacznie lepsze rezultaty niż pozostałe, część tych lepszych warto sprowadzić nawet z zagranicy aby posiadały jak najmniej składników syntetycznych typu substancje wiążące, wypełniające, stabilizujące.
Pod żadnym pozorem nie wolno samemu zmniejszać lub zwiększać dawkowania poszczególnych leków przepisanych przez lekarza !!!
W momencie kiedy suplementacja zacznie działać twój lekarz może być tak zadowolony z poprawy twojego stanu zdrowia, że może ograniczyć dawki przepisywanych ci leków, a nawet całkowicie z nich zrezygnować. Wszelkie zmiany dotyczące zażywania leków musisz konsultować z lekarzem.