• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Choroby

źródło: "Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca...Tylko my ludzie" - autor Dr Rath, Dr Niedźwiecki
 
Katastrofalne skutki niekompleksowego leczenia niewydolności serca
 
Skupienie się medycyny konwencjonalnej przez dziesięciolecia na lekach moczopędnych i innych farmaceutykach zorientowanych na objawy uniemożliwiało odkrycie prawdziwej przyczyny niewydolności serca. Ponadto, konwencjonalne leczenie pacjentów z niewydolnością serca pokazuje, w jaki sposób brak zrozumienia podstawowej przyczyny choroby prowadzi do błędnego koła, w którym środki terapeutyczne pogarszają jeszcze problem zdrowotny.
 
Dzisiaj wiemy, że niewydolność serca w wielu wypadkach spowodowana została przez chroniczny niedobór witamin i innych substancji odżywczych w milionach komórek mięśnia sercowego. Ten niedobór prowadzi do osłabienia funkcji serca jako pompy, relatywnie niskiego ciśnienia tętniczego, pogorszonego ukrwienia organów i braku pokrycia aktualnych potrzeb metabolicznych ustroju. Dochodzi do upośledzenia funkcji nerek, których zadaniem jest filtracja nadmiaru wody ustrojowej z krwi do moczu. Ten proces jest zależny od optymalnego ciśnienia krwi, tak więc przy niskim ciśnieniu, z jakim mamy do czynienia w przypadku niewydolności serca, dochodzi do zatrzymania wody w tkankach - tzw. przewodnienia organizmu.
Aby zlikwidować obrzęki, lekarze przepisują leki moczopędne. Uruchamia to błędne koło: diuretyki usuwają z organizmu witaminy rozpuszczalne w wodzie, takie jak witaminy C i B oraz ważne minerały i pierwiastki śladowe. Ponieważ niedobór witamin jest już główną przyczyną niewydolności serca, stosowana terapia odwadniająca przyczynia się tylko do dalszego pogorszenia tego stanu. Teraz rozumiemy, dlaczego rokowanie w niewydolności serca jest tak niepomyślne i dlaczego tylko połowa pacjentów ze zdiagno-zowaną chorobą żyje dłużej niż pięć lat. Jedno nie ulega wątpliwości -w przypadku prowadzenia terapii farmakologicznej z lekami odwadniającymi, bardzo istotne jest dzienne uzupełnianie diety dodatkiem komórkowych składników odżywczych. Każdy pacjent z niewydolnością serca powinien porozmawiać ze swoim lekarzem o tych odkryciach. Odpowiedzialny lekarz poprze program niezbędnych składników odżywczych.

Niewydolność krążenia charakteryzuje się osłabioną kurczliwością niedożywionego mięśnia sercowego, brakiem tlenu i zastojem w krążeniu małym (płucnym).
 
Przyczyną tego jest zmniejszona wydajność pompowania przez serce, spowodowana niedoborem bioenergii w milionach komórek mięśnia sercowego.
 
Serce jest swoistym silnikiem naszego ciała i - jak silnik w Twoim samochodzie - musi otrzymać wystarczającą ilość paliwa komórkowego,
 
Witaminy i inne komórkowe substancje odżywcze są najważniejszym paliwem, zwłaszcza dla komórek mięśnia sercowego.

 

W 1931 roku, w badaniu klinicznym udokumentowano naturalne leczenie niewydolności serca. Prezentowane obok zdjęcia dowodzą, że wielkość serca unormowała się ponownie po 3 miesiącach terapii witaminowej.
 
Stąd od prawie stulecia znana jest naturalna metoda leczenia niewydolności serca. Miliony pacjentów cierpiących na tą chorobę przypłaciło zaprzeczanie tej wiedzy własnym Życiem.
 
Pilotażowe badanie kliniczne prowadzone. zastosowaniem komórkowych składników odżywczych potwierdza:

Mogliśmy potwierdzić te wyniki w pilotażowym badaniu klinicznym prowadzonym z zastosowaniem komórkowych składników odżywczych pochodzenia naturalnego m. in. witaminy C, witamin B, koenzymu Q10, tauryny, L-kamityny i innych,
8 z 10 pacjentów odnotowało poprawę stanu zdrowia, ponieważ komórkowe składniki odżywcze poprawiły funkcję pompowania serca.

Dlaczego Programy Zdrowia Komórkowego pomagają pacjentom z niewydolnością serca

Moje zalecenia przy naturalnej profilaktyce niewydolności serca dotyczą szeregu witamin i innych komórkowych składników odżywczych, które stanowią potencjał bioenergetyczny dla metabolizmu komórkowego. Ich udokumentowane działanie pomaga poprawić wydajność pracy serca a tym samym zredukować jego niewydolność.
Badania naukowe i kliniczne potwierdziły już szczególne znaczenie karnityny, koenzymu Q-10 i innych niezbędnych składników odżywczych w polepszaniu funkcjonowania mięśnia sercowego a szczególnie w zwiększaniu siły skurczu serca.
Moje zalecenia dla pacjentów z niewydolnością serca: zacznijcie jak najszybciej stosowanie w dziennej diecie dodatku komórkowych składników odżywczych i poinformujcie o tym swojego lekarza. Realizujcie naturalną terapię wspomagającą, nie odstawiając i nie zmieniając swych dotychczasowych leków bez konsultacji z lekarzem.
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Skuteczność działania komórkowych składników odżywczych u pacjentów z niewydolnością serca oparta jest na dopływie optymalnej ilości „paliwa komórkowego" do milionów komórek mięśnia sercowego. Każdy serco-wo-naczyniowy program zdrowotny, który jest w stanie polepszyć w sposób naturalny niewydolność serca jest najlepszym wyborem, jakiego możesz dokonać, aby skutecznie zapobiec chorobie.
                                                                                                                                                                             
W związku z faktem iż dobranie odpowiedniej suplementacji (odpowiednich preparatów) jest dosyć trudne polecamy konsultacje z farmaceutą. Synergizm (wzmocniona siła działania jednego składnika przez drugi) zależy od ich odpowiedniego doboru i dawkowania. Jeżeli ktoś z Państwa stosował kiedyś suplementy i nie dały one pozytywnego rezultatu, to z pewnością były one nieprawidłowo dobrane lub dawkowane. Na rynku polskim istnieje mnóstwo preparatów, sporo z nich daje zacznie lepsze rezultaty niż pozostałe, część tych lepszych warto sprowadzić nawet z zagranicy aby posiadały jak najmniej składników syntetycznych typu substancje wiążące, wypełniające, stabilizujące.
Pod żadnym pozorem nie wolno samemu zmniejszać lub zwiększać dawkowania poszczegolnych leków przepisanych przez lekarza !!!
W momencie kiedy suplementacje zacznie działać twój lekarz może być tak zadowolony z poprawy twojego stanu zdrowia, że może ograniczyć dawki przepisywanych ci leków, a nawet całkowicie z nich zrezygnować. Wszelkie zmiany dotyczące zażywania leków musisz konsultować z lekarzem.

Kontakt z konsultantem.

Podziel się tą informacją z każdą znaną Ci osobą, która cierpi na spłycenie oddechu, obrzęki lub chroniczne zmęczenie. Możesz pomóc uratować czyjeś życie.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok