• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Choroby

źródło: Ian Sinclair "Szczepienia- niebezpieczne, ukrywane fakty"

Symptomy (objawy) są często naturalną ochroną organizmu
Nazywamy je chorobami, choć w rzeczywistości leczą chorobę 

Wydalanie resztek pokarmowych i innych nieczystości z krwiobiegu oraz tkanek jest dokonywane przez organy wydalające (płuca i nerki) oraz system limfatyczny Nie trzeba wdawać się w szczegóły; ogólnie rzecz biorąc organy te odgrywają główną rolę w utrzymywaniu naszego organizmu w czystości. Jednakże jeśli prowadzimy niezdrowy tryb życia resztki pokarmowe będą gromadzić się w naszym organizmie. Jest to ogromnie szkodliwe, bo nieusuwane toksyny zatruwają wszystkie tkanki.
Na szczęście organizm ma wiele „środków pomocniczych", które stosuje w momencie, kiedy narządy wydalania są przeciążone. Czynniki te pomagają w usuwami toksycznych substancji. Dotychczas mogliśmy poznać korzystną rolę zarazków mających za zadanie usunąć resztki pokarmowe i toksyczne substancje z organizmu. Musimy również zdać sobie sprawę, że objawy chorób zakaźnych, takie jak: bóle gardła gorączka, wymioty itp. też są „środkami pomocniczymi".
Przeanalizujmy dokładniej objawy chorób zakaźnych.

GORĄCZKA

Często nazywana jest naturalnym procesem leczenia. Gorączka charakteryzuje się wzrostem temperatury ciała, co jednocześnie przyspiesza metabolizm organizmu. Proces ten przyspiesza wydalanie, co powoduje także szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Dodatkowo białe ciałka krwi, które mają za zadanie neutralizować i niszczyć substancje toksyczne, pobudzane są do szybszego działania. Paavo Airola, najlepiej sprzedający się autor publikacji o zdrowiu w Ameryce, wypowiedział się na temat gorączki:
"Jest ona jednym z obronnych i uzdrawiających elementów organizmu, służącym odzyskiwaniu zdrowia."
Dr Mendelsohn w swej książce „Jak wychować zdrowe dziecko na przekór twojemu lekarzowi" pisze:
Jeśli twoje dziecko złapie infekcję, gorączka, która temu towarzyszy, jest: zbawieniem, nie tragedią. (...) Wzrastająca temperatura ciała oznacza, że proces leczenia został przyspieszony Jest to powód do radości, nie do zmartwień.
Thomas Sydenham, uznawany za angielskiego Hipokratesa, napisał o gorączce ponad 400 lat temu:
Gorączka jest maszyną natury, przeznaczoną na pole bitwy, by usunąć jej wrogów.
Sam Hipokrates rozpoznał atuty gorączki, pisząc ponad 2.300 lat temu:
"Daj mi gorączkę, a ja wyleczę twojego pacjenta."

Pomimo że wysoka gorączka u dzieci może być niepokojąca, w mózgu człowieka znajduje się mechanizm, który reguluje oraz kontroluje jej wysokość. To zapewnia bezpieczeństwo organizmowi. Dr Mendelsohn stwierdził:
Leczyłem dziesiątki tysięcy dzieci, lecz widziałem tylko jeden przypadek gorączki, która by przekraczała 41 stopni Celsjusza. Nie jest to niczym niezwykłym, gdyż średnia temperatura u chorych dzieci w 95 proc. nie dochodzi do 40 stopni.
Wielu rodziców byłoby z pewnością przerażonych drgawkami u dziecka, występującymi jako efekt gorączki, lecz dr Mendelsohn uspokaja:
Wysoka gorączka nie wywołuje drgawek. Powstają one tylko w wyniku gwałtownego wzrostu temperatury. Jedynie 4 proc. dzieci z wysoką gorączką doświadczyło na jej skutek drgawek. Nie ma dowodów, aby twierdzić, że drgawki powodują dalsze szkodliwe efekty. Badanie przeprowadzone na 1.706 dzieciach cierpiących na drgawki gorączkowe dowiodło, że objawy te nie są przyczyną śmierci ani jakichkolwiek uszkodzeń.
Według australijskiego higienisty dr Alexa Burtona gorączka nie jest groźna, jeśli nie zostaje powstrzymywana przez antybiotyki bądź pacjent nie jest zmuszany w czasie jej trwania do wykonywania pracy fizycznej czy psychicznej.

ZAPALENIE

Służy tym samym celom, co gorączka. Różnica jest taka, że gorączka jest ogólną, a zapalenie - miejscową reakcją organizmu. Zatem zapalenie ma na celu usunięcie zanieczyszczeń z poszczególnych obszarów ciała. Na przykład objawy bólu zatok są stanem zapalnym mającym na celu usunięcie zanieczyszczeń z zatok.
Ronald Raven w „Foundation of Medicine" pisze:
Zapalna reakcja jest podstawą do przeżycia. Jest to niezmiernie potrzebne, aby móc utrzymać homeostazę w przypadku choroby, a bez tego organizm nie jest w stanie przeżyć.
W 1761 roku John Hunter, pionier medycyny naukowej, oznajmił:
Zapalenie jest sposobem organizmu na walkę z infekcją i przynosi leczenie ran.               

UJEMNE STRONY STANÓW ZAPALNYCH

Kiedy proces zapalny przeradza się w stan przewlekły, lub w przypadku kiedy komórki, które normalnie mają za zadanie zabijać bakterie zwracają się przeciwko organizmowi (np. choroby z autoagresji - toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów) należy bezzwłocznie zastosować silne, doraźne sterydowe leki przeciwzapalne.

BÓL GARDŁA

Jest to zazwyczaj powiązane z puchnięciem węzłów limfatycznych. Węzły limfatyczne mają za zadanie filtrować i pozbywać się toksycznych zanieczyszczeń, które dostały się do organizmu poprzez usta, nos oraz przyległe struktury. Jeśli pojawia się zbyt dużo zanieczyszczeń w układzie krążenia, następuje puchnięcie i powiększenie węzłów limfatycznych, co powoduje zwiększenie szybkości filtrowania i usuwania toksyn. Pomimo że ból gardła nie jest przyjemnym uczuciem, postrzegany jest jako korzystna reakcja organizmu.

WYSYPKA

Następuje w momencie, kiedy zanieczyszczenia z krwi osadzają się w skórze, Zaczerwienienie jest efektem stanu zapalnego i ma na celu zneutralizowanie oraz wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń.

WYMIOTY

Mają na celu usunięcie niepożądanych pokarmów z przewodu pokarmowego. Kiedy cała energia organizmu zaangażowana jest w proces „oczyszczania", organizm nie potrzebuje jedzenia. Potwierdzeniem tego faktu jest zjawisko zanikania głodu podczas każdej ostrej infekcji. Objawy te zapewniają że organizm działa zgodnie ze swą naturą.

ZMĘCZENIE I APATYCZNOŚĆ

Najważniejszą rzeczą podczas przewlekłej choroby jest zachowanie energii. Rozpoznanie przez organizm syndromów choroby jest objawem wysiłku, jaki wykonuje organizm podczas usuwania materiałów toksycznych. „Zupełny odpoczynek" pozwąla na zaangażowanie maksymalnej ilości energii w leczenie oraz oczyszczanie organizmu. Zmęczenie i apatyczność są znakami zapewniającymi funkcjonowanie organizmu zgodnie z naturą. Jeśli zignorujemy takie sygnały i zaczniemy zwalczać je lekami jedynie wydłużymy okres choroby.
W rzeczywistości objawy choroby nie są atakami na organizm, lecz obronną reakcją, mającą na celu wyeliminowanie choroby. Wszystkie te syndromy są działaniem naturalnego oczyszczania organizmu. Ból oraz dyskomfort podczas choroby równie: znajdują wytłumaczenie; jest to sposób pouczania nas przez naturę.
Przewlekła choroba jest ogromnym wysiłkiem dla organizmu, gdyż ma on za zadanie oczyścić organizm z wszelkich toksyn. Objawy takie jak kichanie są postrzegane jako zachowania mające nas chronić. Stwierdzono, że jeśli ktoś zrozumie filozofie kichania, wtedy jest w stanie zrozumieć istotę choroby. Dr R. T. Trall, wykwalifikowany lekarz, który napisał jedną z pierwszych książek o naturopatii, tak wypowiada się na temat choroby:
"Jest to proces oczyszczania. Wysiłek organizmu mający na celu usunięcie ciał obcych z systemu oraz naprawę zniszczeń poniesionych podczas choroby jest to uzdrawiający wysiłek."
 
Australijski lekarz O. L. M. Abramowski napisał książkę „Dieta owocowa i fizyczne odmładzanie":
"Czasem pod wpływem nadmiernej ilości zanieczyszczeń istnieje ryzyko zaprzestania funkcji organizmu, co w konsekwencji mogłoby prowadzić do śmierci, gdyby natura nie rozpoczęła procesu ich usuwania. Ten proces „spalania śmieci" nazywany jest chorobą. "

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok