• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00

Dr Rath Metavit™

Program uzupełniający z mikroskładnikami do wspierania prawidłowego metabolizmu homocysteiny

Nasza krew transportuje liczne produkty przemiany materii, tlen i składniki odżywcze, jak również substancje odpadowe. Poziom niektórych tych czynników mierzony jest w ramach rutynowej analizy krwi lub na żądanie. Dwa z tych mierzonych parametrów to lipidy (trójglicerydy, cholesterol) i homocysteina.

Cholesterol jest przyjmowany zarówno z pożywieniem, jak i syntetyzowany przez sam organizm, konkretnie przez wątrobę. Cholesterol pełni w organizmie wiele funkcji: służy on na przykład jako podstawowa substancja do wytwarzania hormonów, jako budulec tkanki nerwowej i organów układu nerwowego oraz jako składnik błony komórkowej. Ważne jest zachowanie odpowiedniej równowagi między dostarczaniem a wytwarzaniem, jak i prawidłowy metabolizm cholesterolu i innych tłuszczów, na to wywierać może wpływ właściwe odżywianie.

Homocysteina wytwarzana jest w naszym organizmie jako tak zwany „produkt pośredni” i z reguły ulega szybkiemu przetworzeniu przez organizm. Jest ona produktem metabolizmu aminokwasu metioniny, który pobierany jest wraz z pożywieniem i uczestniczy w różnych zadaniach związanych z przemianą materii. Ważnymi czynnikami wspierającymi prawidłowy metabolizm homocysteiny są witaminy B6 i B12 oraz kwas foliowy.

metavit.jpg

Dr Rath Metavit™

Jest Programem uzupełniającym z oferty Programów Zdrowia Komórkowego Dr Ratha.
Składniki w Metavit™ wspierają metabolizm komórkowy od razu na wiele sposobów, np.:

  • Betaina, witamina B6, witamina B12 oraz kwas foliowy wspierają prawidłowy metabolizm homocysteiny
  • Biotyna i witaminy z grupy B przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego
  • Witamina C oraz witamina E wnoszą wkład w ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym
Metavit™ zawiera wybrane mikroskładniki odżywcze w synergistycznym zestawie. Ten Program uzupełniający został opracowany w połączeniu z naszą ofertą Programu podstawowego i uzupełnia paletę składników odżywczych o czynniki istotne dla wspierania prawidłowego metabolizmu homocysteiny.
Zalecane dawkowanie:
Dorośli:3 x dziennie 1 tabletka do posiłków z odpowiednią ilością płynu (woda, sok, herbata)
Zawartość:
90 tabletek w opakowaniu
Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok