• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00

Dr. Rath VCP™

Program wzbogacający zawiera witaminę c w postaci rozpuszczalnego w tłuszczach palmitynianu askorbylu

Witamina C jest kluczową molekułą całego metabolizmu komórkowego. Wywiera wpływ na liczne procesy i funkcje zachodzące w naszym organizmie, jak chociażby przemiany energetyczne, funkcja systemu nerwowego, immunologicznego, czy ochrona przed działaniem wolnych rodników.  Inną równie ważną funkcją witaminy C jest wspieranie syntezy kolagenu. Kolagen - najważniejsza molekuła stabilizująca tkanki łącznej - jest niezbędny do budowy i funkcji zdrowych naczyń krwionośnych.  Szczególną formą witaminy C jest palmitynian witaminy C, nazywany palmitynianem askorbylu. Związek ten powstaje w wyniku połączenia molekuł kwasu askorbinowego (witaminy C) i kwasu tłuszczowego – palmitynowego.  Rozpuszczalna w wodzie witamina C staje się witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i może dotrzeć do tych rejonów organizmu, których nie osiągnie wodna forma.
vcp.jpg

Dr. Rath VCP™

  • Witamina C w formie palmitynianiu witaminy C (palmitynian askorbylu)
  • Dla dodatkowego zaopatrzenia w witaminę C rozpuszczalną w tłuszczach
  • Z 100 mg witaminy C z palmitynianu askorbylu w kapsułce

Kolejną różnicą jest transport do komórek. Przepływ związków rozpuszczalnych w wodzie do komórki obydwa się m.in. za pomocą małych kanałów w zewnętrznej warstwie komórki. Substancje te nie pokonają w inny sposób tłuszczowej błony komórkowej. Inaczej dzieje się ze związkami rozpuszczalnymi w tłuszczach: komórkowa bariera tłuszczowa nie stanowi przeszkody, a nawet prowadzi do lepszej absorpcji tych substancji.

Ten suplement diety nie zawiera genetycznie modyfikowanych substancji roślinnych, glutenu oraz sztucznych barwników i substancji smakowych.

Opakowanie wykonano z materiałów podlegających recyklingowi. Kapsułki wykonane są z hydroksypropylometylocelulozy. Produkt odpowiedni dla wegetarian.

Zalecane dawkowanie:
Dorośli:3 x dziennie 1 kapsułka do posiłków popijając płynami.

Suplement diety • 90 kapsułek (32,4 g)
Zawartość:
90 kapsułek w opakowaniu
Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok