• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Zakres badań

Choroby nowotworowe, zakaźne oraz inne problemy zdrowotne ...

Inne problemy zdrowotne

Cukrzyca typu II („cukrzyca typu dorosłego“) jest często wywoływana lub pogarszana przez przewlekły niedobór komórkowych składników odżywczych w komórkach trzustki, produkujących insulinę. To niewystarczające zaopatrzenie towarzyszy przewlekłemu niedoborowi składników odżywczych w tętnicach i innych narządach, dlatego zawał serca, udar mózgu i zaburzenia układu krążenia należą do najpoważniejszych następstw cukrzycy.

Medycyna Komórkowa daje też odpowiedź w przypadku cukrzycy – przyczyną zakłóceń metabolizmu węglowodanów jest podobna budowa molekularna witaminy C i glukozy. Przy nadmiernej ilości glukozy we krwi i niedoborach witaminy C dochodzi do nieprawidłowych przemian komórkowych, których następstwem jest cukrzyca. Dlatego też witamina C odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu powikłaniom cukrzycowym oraz przyczynia się do odzyskania równowagi między metabolizmem witamin i cukru.

Osteoporoza jest chorobą występującą często w drugiej połowie życia, objawiającą się jako  zrzeszotowienie kości. Cierpią na nią głównie kobiety po menopauzie, ale zdarza się ona również u mężczyzn.

Zmiany hormonalne w trakcie menopauzy, także przeobrażenia związane z wiekiem i sposobem życia zwiększają u kobiet zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Niedobory wapnia w organizmie, który jest niezbędny do pracy wielu organów, są przyczyną naruszenia własnego organicznego depozytu - kości. W powiązaniu z niedostateczną ilością witaminy D i C prowadzi to do niekorzystnych zmian w tkance kostnej.

 Medycyna Komórkowa postuluje odpowiednie zaopatrzenie dziennej diety w mikroelementy - nieodzowny czynnik prawidłowej funkcji komórek.

WNIOSEK: Medycyna Komórkowa daje odpowiedź na większość chorób nękających współczesne społeczeństwa, ponieważ sięga przyczyn ich powstawania już na poziomie komórkowym, a nie na poziomie organów. Zastosowanie dodatku synergii składników odżywczych przynosi pozytywne rezultaty nie tylko w przypadku powyższych chorób, lecz również w przypadku chorób reumatycznych, alergii, astmy, chorób oczu, chorób dziedzicznych i innych.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok