• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Phytobiologicals - Cześć 2: Glukozynolany

 

 – Ekstrakty z roślin z rodziny krzyżowych –

Phytobiologicals – czyli naturalne substancje pochodzenia roślinnego - są bardzo ważne dla podstawowego zaopatrzeniu naszego organizmu w niezbędne do życia składniki odżywcze. Należąca do nich grupa związków organicznych tzw. glukozynolanów ma duży potencjał w ochronie i utrzymaniu zdrowej funkcji naszych komórek.

Wyniki badań nad rolą tych naturalnych związków dla naszego zdrowia są inspiracją dla coraz szerszej rzeszy naukowców świadomych roli, jaką te aktywne substancje roślinne odgrywają w zachowaniu optymalnych funkcji organizmu.

Z powodu ogromnej różnorodności tych występujących w naturze substancji niezbędna jest zarówno intensyfikacja prac badawczych, jak i rozszerzenie asortymentu tych substancji naturalnych, które możemy spożytkować dla naszego zdrowia.

Nasza dzisiejsza informacja poświęcona jest ważnej grupie biologicznie aktywnych substancji roślinnych, które są przedmiotem coraz to rosnącego zainteresowania i licznych badań naukowych. Grupa ta obejmuje aktywne substancje pochodzące z roślin należących do rodziny krzyżowych.

Rodzina krzyżowych, do której należą różnego rodzaju warzywa kapustne, rzeżucha, rzepa, biała i czarna gorczyca, jak również rzepak, z jej wysoką zawartością aktywnych biologicznie substancji, daje możliwość wzbogacenia naszej diety w składniki ważne dla zdrowia. Na szczególną uwagę zasługują tzw. glukozynolany (glukozynolaty).

Glukozynolany są to glikozydowe związki siarki i azotu, które nadają warzywom kapustnym ich gorzkawy smak, a gorczycy i chrzanowi ostry i piekący. Związki te zawierające siarkę pełnią funkcję chroniącą rośliny przed chorobami, wykazując silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Aby przeczytać artykuł należy otworzyć (lub pobrać) pliki poniżej.

Phytobiologicals - Część 2: Glukozynolany

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok