• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

 Phytobiologicals część 1: Kwercetyna

 

Nazwa „Phytobiologicals” obejmuje grupę różnorodnych biologicznych substancji pochodzenia roślinnego, których ludzki organizm nie może sam wyprodukować a potrzebuje ich do utrzymania optymalnego zdrowia. Te czynne substancje są metabolitami naturalnej przemiany materii warzyw, owoców i innych roślin. Phytobiologicals pełnią różnorodne funkcje, jak np. nadają warzywom i owocom ich charakterystyczny kolor, zapach, czy smak. Wiele z tych substancji rośliny wykorzystują do ochrony przed szkodnikami, promieniami UV, czy innymi czynnikami chorobotwórczymi mogącymi przyczynić się do uszkodzeń ich komórek i prowadzić do zniszczenia roślin.

Okazuje się, że ludzki organizm jest doskonale przystosowany do spożywania, jak i wykorzystania we własnym metabolizmie, czynnych substancji roślinnych, a zawdzięczamy to wegetariańskiej diecie naszych przodków. Jednak dopiero teraz znaczenie Phytobiologicals dla zachowania naszego zdrowia znajduje coraz to głębsze dowody zarówno naukowe, jak i kliniczne i staje się przedmiotem coraz szerszych badań. Potwierdzono już różnorakie znaczenie tych aktywnych substancji w organizmie, m.in. jako antyoksydanty w mechanizmach ochrony komórkowej, w ochronie przeciw wirusom, bakteriom, grzybom, czy innym szkodliwym czynnikom.

Bazując na zgromadzonych setkach badań naukowych i epidemiologicznych wyraźnie widać zależność pomiędzy spożyciem Phytobiologicals w diecie i ryzykiem wystąpienia chorób, takich jak: rak, choroby sercowo-naczyniowe i inne. Badania potwierdzają też pozytywny wpływ roślinnych substancji czynnych na funkcję systemu immunologicznego u ludzi. Te wszystkie wyniki nie mogą być dłużej ignorowane, ponieważ stanowią niepodważalny dowód skuteczności Phytobiologicals w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia wielu chorób i zachowania optymalnego zdrowia.

Aby przeczytać artykuł należy otworzyć (lub pobrać) pliki poniżej.

Phytobiologicals - Część 1: Kwercetyna

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok