• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Osiągnięcia medycyny komórkowej w dziedzinie raka trafiają do Chin

 
Na zaproszenie organizatorów 2-go Światowego Kongresu Raka, który odbył się w Pekinie, w Chinach, 23 - 25 czerwca 2009 roku, Dr Aleksandra Niedzwiecki, Dyrektor Instytutu Naukowego Dr Ratha, wystąpiła jako główny prelegent otwierając sesję naukową na temat „Raka skóry”. Jej prezentacja zatytułowana „Unikalna kompozycja mikroelementów w kontroli metastazy i innych kluczowych mechanizmów raka” była podsumowaniem głównych osiągnięć badań Instytutu na temat naturalnej kontroli tej choroby, jak również ukazaniem nowej perspektywy skutecznej kontroli chorób nowotworowych.

Zarówno zaproszenie, jak i obecność Dr Niedzwiecki na tym naukowo-medycznym zjeździe są uznaniem dla naszego zespołu naukowców za ich nowatorską pracę, jak i dla pionierskich odkryć Dr Ratha w dziedzinie chorób nowotworowych. Jest to również dowód na to, że nauka rozszerza swoje horyzonty i akceptuje nowe sposoby rozwiązań w walce z rakiem. Nadszedł już najwyższy czas, by zdać sobie sprawę z tego, że przez ostatnie dziesięciolecia stosowanie chemoterapii i innych konwencjonalnych metod leczenia raka, jak i opieranie się wyłącznie na rozwiązaniach patentowych (leki) zaprowadziły nas w ślepy zaułek.

Od czasu pierwszego ogłoszenia naszych rewelacyjnych wyników badań na łamach „USA Today” w 2002 roku obserwuje się dramatyczny wzrost zainteresowania badaniami z użyciem naturalnych substancji w walce z rakiem. Nasz zespół naukowy zajmuje pozycję lidera tego kierunku mając w dorobku ponad 40 publikacji naukowych dokumentujących skuteczność działania witaminy C, ekstraktu z zielonej herbaty, lizyny i innych mikroelementów w różnych etapach rozwoju nowotworów. Również kilka lat temu badania naukowców z Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) w Stanach Zjednoczonych potwierdziły, że wysokie dawki witaminy C zabijają komórki raka. W tym roku czasopismo naukowe „Journal of Clinical Oncology” donosi, iż obecnie jest w toku około 100 różnych badań klinicznych testujących skuteczność roślinnych polifenoli i flawonoidów w walce z rakiem. Mimo, że gościliśmy na kongresie naukowym w Chinach po raz pierwszy, to wiedza na temat medycyny komórkowej i odkryć Dr Ratha szerzyła się na kontynencie azjatyckim od wielu lat. Działa tam aktywnie wielu członków naszej Koalicji, tak jak np. dr Wong w Malezji, Singapurze, na Filipinach i KeumPyo w Korei. Również ostatnio czołowy dziennik hinduski „The Times of India” doniósł o rewelacyjnych wynikach opracowanej przez nas synergii mikroelementów w walce z rakiem piersi.

Światowy Kongres Raka w Pekinie zgromadził około 700 onkologów i naukowców z klinik, szpitali i uniwersytetów całego świata, włączając w to USA, wiele krajów Europy (w tym Polskę), Azji, Ameryki Południowej i Afryki. Mimo, że większość prezentacji dotyczyła badań, czy terapii konwencjonalnych, były tam również przedstawiane interesujące wyniki badań z zastosowaniem ekstraktu ziół, czy selenu w walce z rakiem. Nasze wyniki są nowatorskie pod wieloma względami: naszym celem jest wzmocnienie tkanki łącznej, jako istotnego elementu w skutecznym hamowaniu rozsiewu i rozrostu raka, jak również to, iż opieramy się na stosowaniu synergii mikroelementów a nie indywidualnych składników, czy ziół. Istotnym aspektem naszego rozwiązania jest jego naukowo udokumentowana skuteczność w kontroli kluczowych mechanizmów raka: w hamowaniu metastazy i wzrostu guzów, ograniczaniu angiogenezy i w inicjacji naturalnej śmierci komórek raka (apoptozy).

Nasze wyniki spotkały się z dużym zainteresowaniem i ofertami współpracy naukowej. Wierzymy, że nawiązanie osobistych kontaktów z lekarzami i naukowcami w innych krajach przyspieszy postęp rozwoju tego kierunku, jak i praktyczne stosowanie naszych naturalnych rozwiązań w terapii raka. Lekarze i naukowcy szczególnie z krajów rozwijających się byli również zainteresowani naszymi materiałami edukacyjnymi na temat zdrowia naturalnego i chęcią ich wykorzystania w swoich środowiskach, by dzielić tą wiedzę z ludźmi, którzy potrzebują jej najbardziej.

Nasi członkowie Koalicji i pacjenci, którzy osobiście doświadczyli poprawy zdrowia bazując na naszych badaniach naukowych powinni dzielić się tymi doświadczeniami z innymi i być dumni z uczestniczeniu w historycznym procesie walki o nasze zdrowie.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok