• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych, 2,7 mln ludzi jest zagrożonych udarem mózgu i innymi po-ważnymi problemami zdrowotnymi wywołanymi nieregularnym biciem serca, czyli arytmią.

Według raportu American Heart Association z roku 2011 wydatki rządowe związane z leczeniem migotania przedsionków serca wynoszą od 6 do 26 miliardów dolarów rocznie.

Najczęstszą formą zaburzeń rytmu serca jest migotanie przedsionków, które przyczynia się w USA do 80 000 zgonów rocznie. Przewiduje się, że do roku 2050 aż 12 mln osób będzie dotkniętych tą chorobą. Leczenie migotania przedsionków jest związane z ogromnym kosztem dla pacjenta i systemu opieki zdrowotnej.

Migotanie przedsionków występuje, gdy komórki, które wytwarzają lub przewodzą elektryczność biologiczną bicia serca nie działają prawidłowo. Może się to przejawiać w szybkim lub nieregularnym biciu serca, kołataniu serca, zawrotach głowy oraz ciężkich przypadkach duszności i bólu w klatce piersiowej. Ta przypadłość dotyczy ludzi starszych, osób z cukrzycą, wysokim ciśnieniem krwi, za-burzeniami czynności tarczycy lub cierpiących na różne choroby serca, a także młodych sportowców.

W każdym przypadku nieregularnego bicia serca należy skonsultować się z lekarzem. Jednak nie należy się dziwić, że konwencjonalna medycyna nie zawsze może znaleźć przyczynę tego problemu, głównie dlatego, że nie dostrzega, iż najczęściej przyczyna tego niedomagania tkwi w metabolizmie komórek sercowych.

Ze względu na brak zadowalających opcji, badaliśmy możliwość, że dysfunkcja komórek mięśniowych serca może być wynikiem długotrwałego niedoboru witamin i innych mikroskładników odżywczych, będących głównymi nośnikami bioenergii w metabolizmie komórek serca. Taki niedobór szczególnie wpływa na "elektryczne" komórki serca, bo wymagają one dużych ilości energii do tworzenia impulsu elektrycznego dla bicia serca. Optymalna produkcja bioenergii w komórkach zależy od mikroskładników odżywczych, takich jak witamina C, lizyna, CoQ1O, karnityna, witaminy z grupy B i wiele innych.

Nasze wieloośrodkowe badanie kliniczne* z użyciem podwójnie ślepej próby z placebo objęło 131 pacjentów w wieku od 18 do 70 lat, którzy brali leki antyarytmiczne z niewielkim powodzeniem. Wszyscy uczestnicy zostali losowo podzieleni na dwie grupy: połowa otrzymywała ze-staw wielu składników odżywczych dziennie, a połowa identycznie wyglądające placebo. Ocena dokonana po trzech i sześciu miesiącach badania wykazała, że już po trzech miesiącach u około 23% uczestników przyjmujących suplementy odnotowano spadek epizodów arytmii, a po sześciu miesiącach liczba ta prawie podwoiła się do 43%. U innych uczestników badania w grupie otrzymującej suplementy wystąpił znaczny spadek częstości epizodów arytmii. Ponadto w świetle badania ankietowego nastąpiła znaczna poprawa jakości życia.

Wyniki tego badania klinicznego przynoszą nadzieję mi-lionom ludzi cierpiącym na migotanie przedsionków, a także tym, którzy pragną zachować zdrową pracę serca.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok