• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Rak płuc, najczęstsza przyczyna śmierci chorych na raka na świecie, był odpowiedzialny za prawie jeden na pięć (1,38 mln) zgonów na raka w roku 2008.1 W roku 2012, zdiagnozowano około 1,8 mln nowych przypadków raka płuc.

Obecne terapie są nieskuteczne, wysoce toksyczne, a ponad połowa chorych umiera w ciągu roku od zachorowania. Od-setek osób przeżywających pięć lat wynosi zaledwie 3,5% i nie ulega poprawie od kilku dziesięcioleci. Istnieje zatem pilna potrzeba, aby zmienić kierunek w badaniach nad rakiem i rozwijać nowe, oryginalne i bezpieczniejsze metody leczenia.

Nasze badania przynoszą realną szansę naturalnej kontroli raka płuc i innych typów nowotworów. Dzięki zastosowaniu kombinacji mikroskładników odżywczych działających synergicznie możemy mieć wpływ na kilka mechanizmów raka jednocześnie, a szczególnie na inwazyjność i przerzuty komórek nowotworowych. Udokumentowaliśmy, że witamina C wraz z aminokwasami lizyną i proliną, N-acetylocysteiną, ekstraktem z zielonej herbaty (EGCG) i innymi mikroskładnikami odżywczymi może ograniczać inwazyjność różnych rodzajów komórek raka płuc przez hamowanie wydzielania enzymów niezbędnych do ich rozprzestrzeniania się w tkankach organizmu. Uzupełnianie diety u myszy z niedoborami odporności przy pomocy tej mieszanki składników odżywczych powodowało zahamowanie wzrostu guza płuc o 44%-47%2 i zapobiegało powstawaniu guzów nowotworowych w płucach wywoływanych przez karbaminian etylu, substancję rakotwórczą obecną w niektórych produktach żywnościowych.

Media rzadko popularyzują nasze osiągnięcia w badaniach nad rakiem, nie mówiąc o wielu innych badaniach dokumentujących korzyści wynikające z naturalnych składników. W przeciwieństwie do tego, niedawne szwedzkie badanie naukowe, wskazujące na to, że witamina E i N-acetylocysteina (NAC) mogą sprzyjać rakowi płuc, było szeroko nagłaśniane jako ostrzeżenie przed stosowaniem antyoksydantów. Badanie to jest przykładem na to, że bardzo ograniczony eksperyment – przy użyciu modelu zwierzęcego z ograniczonym odniesieniem do raka płuc u ludzi – na skutek braku zrozumienia tego, co te wyniki oznaczają, może być wykorzystywany do rozprzestrzeniania obaw przez ekstrapolację jego wyników do populacji ludzkiej. Co więcej, w badaniu tym testowano syn-tetyczną witaminę E w bardzo wysokiej dawce (równoważnej 1650 IU/dzień ), która prawdopodobnie wywołuje metaboliczną nierównowagę. Wysokie dawki NAC, powodujące wy-soki poziom glutationu, mogą również obniżać wewnątrzkomórkowe stężenie witaminy C, silnego związku zabijającego komórki nowotworowe. Oczywiście w badaniu tym tego aspektu nie uwzględniono. Jest ono zatem przykładem tego, jak lobby farmaceutyczne wykorzystuje strach usiłując ograniczyć nasz dostęp do naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod, które zagrażają jego monopolowi w dziedzinie zdrowia i liczonemu w miliardach dolarów rynkowi leków syntetycznych.

Nasze innowacyjne podejście badawcze wykazało, że mikro-składniki odżywcze, stosowane w specyficznych kombinacjach, są korzystne w walce z rakiem płuc.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok