• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Wybór skutecznego suplementu diety nie jest łatwym zada-niem. W większości punktów sprzedaży dostępne są produkty zawierające tylko jeden aktywny składnik, albo takie, których składniki dobrane są z czysto marketingowego punktu widze-nia. Korzyści zdrowotne wynikające z tego typu preparatów są wątpliwe.

W obrębie nowoczesnych badań medycznych jesteśmy pionierami nowej, biologicznej zasady, opartej na tym, iż mikro-składniki łączone ze sobą w odpowiednich warunkach umożliwiają tym samym realizację maksymalnego efektu biologicznego. Sposób ten nazwaliśmy „synergią mikroskładników”.

Witaminy, minerały i inne mikroelementy spełniają w naszym organizmie różne zadania i funkcje, nigdy jednak nie działają wyizolowane. W ramach złożonych procesów metabolicznych działają one zawsze w kombinacji z innymi mikroskładnikami, które wzajemnie się wspomagają a tym samym wzmacniają swoje działanie. Ten optymalny sposób wzajemnej interakcji jest podstawą dla zdrowia.

Suplementy diety, które nie są oparte na zasadzie synergii mikroskładników są mniej skuteczne a często ich działanie związane jest z niepożądanymi skutkami ubocznymi. Z jednej strony wysokie dawki pojedynczej substancji mogą zwiększać niedobory innych mikroskładników, z drugiej strony może to prowadzić do zaburzeń metabolicznych związanych z przypadkową ich kombinacją.

Jest to również powód, iż często w badaniach klinicznych, ba-dających tylko jeden składnik albo dowolnie wybraną kombinację mikroskładników, otrzymuje się sprzeczne wyniki tychże badań.

W naszych wieloletnich badaniach już wielokrotnie udowodniliśmy, że suplementy diety są najbardziej skuteczne jeśli ich składniki dobrane zostały na zasadzie synergii.

Synergia mikroskładników oferuje szereg korzyści:

1.     Przyczynia się poprzez biologiczne procesy regeneracji poszczególnych mikroelementów do ich ponownego, biologicznego wykorzystania.

2.     Synergia mikroelementów jest dlatego wyjątkowo ekonomicznym sposobem wytwarzania bioenergii w komórkach naszego organizmu.

3.     Maksymalizuje działanie poszczególnego mikroskładnika zawartego w kombinacji.

4.     Sprawia, że duże dawki mikroskładników nie są potrzebne, zwiększona zostaje biodostępność innych mikroelementów „pracujących razem w drużynie”

5.     Kopiuje biologiczny stan organizmu, co przyczynia się do zachowania zrównoważonego metabolizmu.

W ramach przeprowadzonych przez nas badań, zaobserwowaliśmy , że witamina C, lizyna, prolina, jak również ekstrakt z zielonej herbaty EGCG w przypadku pojedynczego przyjmowania, hamuje wzrost komórek nowotworowych o około jedną czwartą. Stosowanie tych mikroelementów w odpowiedniej kombinacji powoduje, że efekt jest o połowę lepszy, a zahamowanie wzrostu komórek rakowych może osiągnąć nawet 65%. Jeśli ta kombinacja zostanie zoptymalizowana po-przez dodanie niewielkich ilości innych mikroelementów możliwe jest nawet całkowite zahamowanie wzrostu komórek rakowych1.

Podsumowując, można stwierdzić:

  • Synergie mikroelementów wpływają pozytywnie na prze-miany metaboliczne w naszych komórkach
  • Ten biologiczny efekt synergii może być zastosowany w celu zapobiegania dysfunkcji organów jak również zapobieganiu wielu chorobom.
  • Synergia oznacza „więcej za mniej”. Każdy mikroelement współpracuje w naszym organizmie z innymi mikroelementami i jest od nich zależny. Dlatego też synergia mikroelementów jest niezbędna dla zdrowia!

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok