• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Około 140,000 Amerykanów otrzyma w 2014 roku przerażającą diagnozę1: "Masz raka jelita grubego." Rak je-lita grubego, znany również jako rak okrężnicy lub odbytnicy jest trzecim najczęściej występującym nowo-tworem i trzecią najczęstszą przyczyną zgonów związanych z nowotworami w USA. Na całym świecie jest on odpowiedzialny za ponad 600 tysięcy zgonów rocznie. Roczny koszt opieki nad pacjentem z przerzutowym rakiem może osiągnąć 310.000 dolarów, będąc finansową katastrofą dla chorego i jego rodziny.


Komórka raka jelita grubego

Rak jelita grubego wykryty we wczesnym etapie (etap I) jest za-zwyczaj usuwany chirurgicznie. Jednakże wiadomo, że komórki tego raka mogą szybko wędrować do najważniejszych organów ciała, takich jak płuca, wątroba, kości itd. Konwencjonalne me-tody leczenia, takie jak chemioterapia i radioterapia, nie dają wyleczenia i są związane z poważnymi skutkami ubocznymi, w tym z nudnościami, biegunką, neuropatią, nietrzymaniem moczu i stolca, zagrażającymi życiu zakażeniami, krwawie-niem, uszkodzeniem szpiku kostnego i innymi nowotworami. Główną przyczyną tych ciężkich działań niepożądanych jest to, że te terapie silnie uszkadzają nie tylko komórki nowotworowe, ale i zdrowe, co niekorzystnie wpływa na zdolność organizmu do skutecznej walki z rakiem i radzenia sobie z toksycznymi za-biegami. Ponadto, jeśli już przerzuty nowotworu nastąpiły, to nie ma skutecznych sposobów jego zwalczania.

Wiele czynników ryzyka przyczynia się do rozwoju raka jelita grubego; w tym dieta bogata w czerwone i przetworzone mięso, otyłość, alkohol, palenie tytoniu, choroby zapalne jelit i dziedziczne predyspozycje. Jednakże wiadomo, iż długo-trwałe niedobory znanych mikroskładników odżywczych (np. kwasu foliowego, witaminy C, witamin z grupy B i cynku) mogą uszkadzać komórkowe DNA za pomocą mechanizmu podobnego do promieniowania i działania związków che-micznych. Ten czynnik ryzyka raka jest nie tylko znacznie ważniejszy niż którykolwiek z pozostałych, ale jest też zara-zem najłatwiejszy i najtańszy do wyeliminowania.

Chociaż wiele pojedynczych mikroskładników odżywczych
– takich jak witamina C, zielona herbata i inne – było badanych pod względem ich właściwości przeciwnowotworowych, nasze badania wykazały, że kombinacja specyficznych mikroskładników odżywczych działających synergicznie może być bardziej skuteczna dzięki jednoczesnemu oddzia-ływaniu na wiele mechanizmów nowotworowych. W licz-nych badaniach wykazaliśmy, że witamina C, lizyna, prolina, wyciąg z zielonej herbaty i inne ważne składniki połączone w synergistycznych proporcjach mogą być skuteczne w po-wstrzymywaniu przerzutów (rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych), redukcji wzrostu guza i eliminowaniu ko-mórek nowotworowych bez szkody dla zdrowych komórek.

Skuteczność mieszanki mikroskładników odżywczych w zwalczaniu raku okrężnicy była badana zarówno metodą in vitro, jak i in vivo. Wykazaliśmy, że te mikroskładniki od-żywcze mogą całkowicie zatrzymać rozprzestrzenianie się komórek raka jelita grubego (inwazja została powstrzymana w 100%). Suplementacja diety myszy mieszanką odżywczą powodowała istotne zahamowanie postępu raka. Myszy takie miały mniejsze guzy (o 63%) i z mniejszą liczbą naczyń krwionośnych w porównaniu do grupą kontrolnej.

Mimo postępu w badaniach przesiewowych raka, mniej niż 10% chorych z przerzutami raka jelita grubego żyje ponad 5 lat od diagnozy. Postęp naukowy w badaniach nad synergią mikroskładników odżywczych przynosi nadzieję, że biologiczna regulacja w profilaktyce raka i terapii wkrótce zastąpi toksyczne i nieskuteczne zabiegi.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok