• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Angiogeneza jest procesem fizjologicznym w organiźmie, podczas którego nowe naczynia krwionośne rozwijają się z istniejących wcześniej naczyń krwionośnych. Zdolność do tworzenia nowych naczyń krwionośnych jest nie-zbędna dla funkcjonowania i naprawy (np. gojenia się ran) organizmu zdrowego. Jednakże proces ten jest przechwytywany przez komórki nowotworowe i umożliwia szybszy wzrost guzów oraz rozprzestrzenianie się raka.

Guz nie może przekroczyć 1-2 mm średnicy bez rozwinięcia własnego dopływu krwi do zaspokojenia jego wymagań odżywczych. Dlatego komórki nowotworowe stymulują otaczające komórki do wytwarzania specyficznych czynników angiogenezy, które wspierają rozwój nowych naczyń krwionośnych. Wśród wielu takich czynników biologicznych, w pierwszej kolejności trzeba wymienić czynnik wzrostu śródbłonka naczyń (VEGF) i czynnik wzrostu fibroblastów (FGF).

Interesujące jest to, iż ponad 40 lat temu zignorowano ideę, że angiogeneza jest ważna dla rozwoju raka. W konsekwencji jej zaakceptowanie zajęło prawie dziesięć lat. Obecnie istnieje wiele leków farmaceutycznych, które wytworzono do hamowania angiogenezy. Podczas gdy leki te mogą początkowo zmniejszyć lub ustabilizować guzy, ich działanie nie jest trwałe, gdyż rak staje się na nie odporny oraz znajduje inne drogi do obchodzenia ich działania hamującego. Niektóre ba-dania wykazały nawet, że leki te mogą promować bardziej inwazyjny wzrost raka. Ponadto są one związane z poważnymi skutkami ubocznymi, takimi jak zawał serca, udar, niewydolność nerek i perforacja narządów trawiennych.

Ponieważ poszukiwanie bezpiecznych i skutecznych inhibitorów angiogenezy trwa nadal, szukaliśmy naturalnych rozwiązań, które mogą regulować ten ważny proces w rozwoju raka. Nasze wcześniejsze badania wykazały, że specyficzne połączenie mikroskładników mogą hamować wzrost guza i hamują inwazję komórek raka do tkanek. Dlatego badaliśmy, czy to połączenie może także wpływać na tworzenie się naczyń krwionośnych w nowotworach i różne czynniki angiogenezy.

Wykazaliśmy, że mikroskładniki odżywcze mogą silnie hamować angiogenezę indukowaną przez FGF w embrionach. Ponadto wykazaliśmy, że gdy myszy otrzymują mikroskładniki odżywcze w diecie, to guzy u nich są o 53% mniejsze niż w przypadku myszy na diecie normalnej. Guzy te miały znacznie słabsze ukrwienie, toteż dopływ substancji odżywczych i tlenu do nich był ograniczony. Wynik ten nie był zaskakujący, ponieważ wydzielanie VEGF i FGF – kluczowych czynników sprzyjających angiogenezie – zostało zredukowane u tych myszy odpowiednio o 72% i 45%. W przeciwieństwie do leków, mikroskładniki odżywcze mogą jednocześnie wpływać na różne mechanizmy biologiczne angiogenezy. Zaobserwowaliśmy, że mikroskładniki odżywcze mogą również całkowicie (100%)2 hamować migrację i adhezję komórek śródbłonka naczyń krwionośnych, które są niezbędnymi etapami powstawania naczyń krwionośnych.

Według jednej z analiz branżowych, globalny rynek leków angiogenezy ma szacunkowo wynieść 53,5 miliardów dola-rów w 2015 roku. Uzyskane wyniki wyraźnie wskazują, że w zasięgu ręki są naturalne i ekonomiczne rozwiązania alter-natywne. Skuteczność synergii składników odżywczych po-twierdza, że najbardziej efektywnym podejściem do zwalczania raka jest oddziaływanie na wiele mechanizmów jednocześnie, w tym na angiogenezę.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok