• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Wbrew powszechnemu przekonaniu artretyzm, czyli ból stawów nie dotyka tylko ludzi starszych. Ponad dwie trzecie pacjentów z zapaleniem stawów w USA ma mniej niż 65 lat i są wśród nich także dzieci. Obecnie 57 mln dorosłych Amerykanów cierpi na artretyzm, a liczba ta wzrośnie do 67 milionów w 2030 roku. Szacuje się, że na całym świecie ponad 10% mężczyzn i 18% kobiet ma objawy zwyrodnie-niowej choroby stawów.

Wiele chorób może powodować pewnego rodzaju bóle stawów, jednak choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych i biodrowych, wynikająca z ich zużywania się, jest najczęstszą przyczyną bólu stawów. Chociaż kobiety i osoby starsze są podatne na osteoartrozę, to otyłość, urazy i powtarzane przeciążenia stawów zwiększają bardziej ryzyko zapalenia stawów. Nie brak leków przeciwbólowych na zapalenie stawów dostępnych bez recepty i na receptę, ale niestety wszystkie one wywołują po-ważne skutki uboczne i są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych. Jeden z takich leków przeciwbólowych, Vioxx, został wycofany z rynku w 2004 roku ze względu na zwiększone ryzyko zgonów z powodu ataku serca i udaru mózgu. Użyciu najczęściej stosowanych środków przeciwbólowych, znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), towarzyszy zwiększone ryzyko krwawień i zagrażających życiu zaburzeń serca, takich jak migotanie przedsionków.

Podstawowe znaczenie dla zdrowego funkcjonowania stawów mają zdrowy kolagen i tkanka łączna. Tkanka łączna tworzy chrząstki i kości oraz jest składnikiem płynu maziowego, który smaruje stawy. Jej wytwarzanie zależy od mikroskładników odżywczych, których nasz organizm nie jest w stanie wypro-dukować, takich jak witaminy C i B6, lizyna, prolina i inne. Przy braku takich mikroskładników odżywczych i regularnego wysiłku może wystąpić przewlekłe zapalenie stawów powo-dujące ich bóle.

W naszych badaniach in vivo1 wykazano, że odpowiednia kom-binacja mikroskładników odżywczych może skutecznie obni-żać poziom wielu markerów zapalnych, w tym redukuje poziom enzymu COX-2 o 90%. Wspomniany wyżej lek na za-palenie stawów, Vioxx, był chwalony za swoje właściwości inhibicyjne względem COX2. Jednakże my wykazaliśmy, że mi-kroskładniki odżywcze mogą dać takie same wyniki bez po-wodowania niekorzystnych skutków ubocznych.

Prowadziliśmy również pilotażowy eksperyment kliniczny2 dla oceny wpływu suplementacji diety mikroskładnikami od-żywczymi na pacjentów w wieku 45-84 lat cierpiących na za-palenie stawów. Po 6 miesiącach suplementacji specyficzną kombinacją mikroskładników odżywczych 50% pacjentów wykazało znaczną poprawę stanu stawów. Zostało to również potwierdzone przez badania rentgenowskie. Ponadto poziom białek C-reaktywnych (CRP), które są wskaźnikami zapalenia, został zredukowany o 30%.

Na całym świecie zapalenie stawów jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności; częściej niż choroba serca, rak lub cukrzyca. Szacuje się, że światowy rynek leków na chorobę zwyrodnieniową stawów osiągnie 5,5 miliarda dolarów w 2016 roku. Biorąc to pod uwagę można stwierdzić, że proste, bezpieczne i skuteczne uzupełnienie diety mikroskładnikami odżywczymi, w połączeniu ze zdrowym stylem życia, jest z pewnością łatwiejszym i lepszym sposobem poprawy jakości

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok