• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Jeden na trzech dorosłych – około 67 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych – ma już wysokie ciśnienie krwi, a o wiele więcej stan przednadciśnieniowy. Nadciśnienie, ter-min medyczny określający wysokie ciśnienie krwi, jest diagnozowane, gdy odczyty ciśnienia krwi są stale wyższe niż 140/90 mm Hg. Na całym świecie ponad 1 miliard ludzi żyje z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym i szacuje się, że liczba ta wzrośnie o 60% do roku 2025. Ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego przekracza 90% u osób star-szych niż 55-60 lat.

Często nazywane "cichym zabójcą" z powodu braku sygnałów ostrzegawczych, stale wysokie ciśnienie krwi uszkadza wiele układów narządów w organizmie. W długim okresie czasu nie-regulowane nadciśnienie tętnicze zwiększa ryzyko śmiertelnego ataku serca lub udaru mózgu i jest przyczyną wielu wyniszczających chorób, takich jak niewydolność serca, uszkodzenie nerek oraz różne problemy ze wzrokiem, w tym ślepota. Nie-którzy ludzie mogą mieć dziedziczną skłonność do wysokiego ciśnienia krwi lub ich podwyższone ciśnienie krwi może po-chodzić z organów, takich jak nerki, nadnercze, tarczyca, bądź pojawić się podczas ciąży. Jednakże w większości przypadków wysokie ciśnienie krwi jest określane jako "nadciśnienie samo-istne," co wskazuje, że jego przyczyna jest nieznana.

Dokonany przez nas przełom w rozumieniu przyczyn wysokiego ciśnienia krwi otwiera nowe możliwości jego kontroli. Główną przyczyną nadciśnienia tętniczego jest chroniczny nie-dobór niezbędnych mikroskładników odżywczych w milionach komórek mięśni gładkich wyścielających ściany naczyń krwionośnych. Składniki odżywcze, takie jak witamina C, lizyna, prolina, arginina, magnez i inne są istotne dla utrzymania wytrzymałości i elastyczności naczyń krwionośnych – i tym samym dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi.

W naszych badaniach in vitro1 wykazaliśmy, że ekstrakty bioflawonoidów mogą hamować zależny od angiotensyny II skurcz w wyhodowanych komórkach mięśni gładkich aorty. Nasze badania in vivo wykazały, że synergiczna mieszanka mikroskładników odżywczych obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu i poziom glukozy we krwi – trzy istotne parametry zespołu metabolicznego związanego z otyłością – u niedojrzałych myszy dzikich karmionych dietą o wysokiej zawartości fruktozy.

Ponadto przeprowadziliśmy pilotażowy eksperyment kli-niczny2, aby ocenić efekty synergicznej suplementacji mikro-składnikami odżywczymi u pacjentów (32-60 lat) z rozpoznanym klinicznie nadciśnieniem tętniczym. Pod koniec 6-miesięcznego badania 70% pacjentów wykazywało znaczną poprawę ich odczytów ciśnienia krwi. Ogólnie biorąc ich ciśnienie krwi spadło o 15% -16% przy średniej wartości pod koniec badania wynoszącej 138/83 mm Hg, która jest niższa od wartości definiowanych przez Światową Organizację Zdrowia jako nadciśnienie.

Konwencjonalne leczenie nadciśnienia jest ograniczone do mechanicznego obniżania odczytów ciśnienia krwi i leczenia je-dynie związanych z nim objawów. Dostępnych jest ponad 11 głównych grup leków na nadciśnienie, z licznymi podgrupami i markami. Krajowy koszt leczenia nadciśnienia tętniczego w USA, z uwzględnieniem straconych dni pracy, przekracza 47,5 mld dolarów rocznie. Mimo to mniej niż połowa wszystkich Amerykanów z rozpoznanym nadciśnieniem ma swoje ciśnie-nie krwi pod kontrolą. Biorąc pod uwagę ten stan rzeczy, nasze innowacyjne podejście, atakujące przyczynę nadciśnienia tętniczego na poziomie komórkowym, oferuje bezpieczną i skuteczną możliwość zwalczania tej pandemii.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok