• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Chyba zaskoczy cię to, że najszybciej rozprzestrzeniającą się chorobą w dzisiejszym świecie jest cukrzyca. Codziennie u około 5200 Amerykanów diagnozuje się cukrzycę', która prowadzi do setek przypadków amputacji kończyn dolnych, ślepoty i niewy­dolności nerek. Cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób nie­zakaźnych na całym świecie i znajduje się na czele wyzwań dla zdrowia publicznego, przed którymi stoi świat w obecnym wieku. W ostatnich dwóch dekadach liczba osób cierpiących na cukrzycę gwałtownie wzrasta i przewiduje się jej wzrost ze 171 milionów w 2000 roku do 438 milionów w roku 2030.

Cukrzyca typu II jest uważana przez wielu za chorobę dotykającą ludzi starszych i osoby z nadwagą; jednakże obecnie coraz częściej diagnozuje się ją u dzieci i osób dorosłych w wieku poniżej 25 lat, jak również u osób, które nie mają nadwagi.

Cukrzyca typu II charakteryzuje się niezdolnością komórek do reakcji na insulinę i absorpcji glukozy, co powoduje nieprawidłowo wysoki poziom glukozy we krwi. Jest to często poprzedzane przez różne objawy, zbiorczo zwane zespołem metabolicznym. Obejmuje on szeroki zakres objawów, od otyłości, wysokiego poziomu cukru we krwi i wysokiego ciśnienia krwi do wysokiego poziomu cholesterolu. Udowodniono, że dieta bogata we fruktozę może pro­wadzić do rozwoju zespołu metabolicznego. Co więcej, nie ma na to żadnych konkretnych leków lub zabiegów. Cała przetworzona żywność, płatki zbożowe, napoje, sosy sałatkowe, keczup, a nawet hot-dogi są słodzone dużymi ilościami cukru stołowego, fruktozy lub syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy.

Ponieważ dieta bogata we fruktozę może wywołać rozwój objawów podobnych do ludzkiego zespołu metabolicznego u pewnych typów myszy, badaliśmy, jak dodatek mikroskładników odżywczych do ich diety wpływa na rozwój tego procesu w porównaniu do działania standardowego leku przeciwcukrzycowego (metformina). Młode myszy, karmione wcześniej dietą o wysokiej zawartości fruktozy, otrzymywały przez 7 tygodni konkretną mieszankę mikroskładników odżywczych (zawierającą witaminę C, witaminy z grupy B, ekstrakt cynamonu, ekstrakt z pestek winogron i inne składniki) albo metforminę.

Zaobserwowaliśmy, że u zwierząt otrzymujących mieszankę mikroskładników odżywczych nastąpił spadek o 4% poziomu konkretnego markera cukrzycy (fruktozaminy), natomiast w grupie otrzymującej metforminę poziom ten zwiększył się o 15%. Ponadto myszy z grupy pobierającej metforminę miały obniżone poziomy insuliny, podczas gdy myszy w grupie z suplementacją mikroskładnikami odżywczymi wykazywały odbudowę poziomów insuliny. Co więcej, suplementacja mikroskładnikami odżywczymi obniżyła także ciśnienie krwi i stężenie cholesterolu całkowitego - czyli potencjalnie zmniejsza ona ryzyko chorób układu krążenia, co jest główną przyczyną zgonów u chorych na cukrzycę.

Przeprowadziliśmy również pi­lotażowe badanie kliniczne sto­sując mieszankę mikroskładników odżywczych u pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 11.3 Po 6 miesiącach, w następstwie programu mikroskładników odżywczych, u uczestników stwier­dzono spadek poziomu cukru we krwi o 23%. Suplementy po­mogły w obniżeniu poziomu glikowanej hemoglobiny Al c (HbAlc) o średnio 9,3%. HbAlc jest ważnym parametrem długo­terminowej regulacji poziomu cukru we krwi.

Chociaż niezliczone leki farmaceutyczne są dostępne do utrzymy­wania prawidłowego poziomu cukru we krwi, nie ma opcji do le­czenia cukrzycy. Wykazaliśmy, że dzięki bezpiecznej, skutecznej i niedrogiej suplementacji mikroskladnikami odżywczymi miliony diabetyków mogą poprawić metabolizm cukru we krwi i zreduko­wać wiele czynników ryzyka powikłań cukrzycy.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.
Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok