• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Wszyscy pamiętamy przerażenie epidemią ptasiej grypy w roku 2003 i alarmy, jakie z jej powodu ogłaszano. Zabito wtedy miliony zarażonych ptaków, aby powstrzymać prze­niesienie się z nich wirusa na ludzi. Mimo to wirus ptasiej grypy nadal zaraża ludzi i od 2003 roku odnotowano wiele zgonów. Standardowe leczenie zalecane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) polega na użyciu leków przeciwwirusowych, takich jak Tamiflu i Relenza. Leki te nie okazały się jednak zbyt skuteczne i wirus ptasiej grypy stał się już oporny na inne leki przeciwgrypowe, takie jak aman­tadyna i rymantadyna.

Objawy choroby u osób zakażonych wirusem ptasiej grypy wa­hają się od łagodnych do ciężkich, począwszy od podrażnienia oczu (zapalenie spojówek) i innych objawów grypopodobnych, takich jak gorączka, kaszel, ból gardła, bóle mięśni, nudności, biegunka i wymioty, do poważnych problemów układu odde­chowego, w tym ciężkiego zapalenia płuc i zmian neurologicz­nych. Głównym źródłem zakażenia jest kontakt z zakażonymi ptakami i ich płynami ustrojowymi, takimi jak ślina, wydzieliny z nosa i kał.


Ptasia grypa jest jedną z najbardziej niepokojących chorób wirusowych na świecie.

Do odnotowanych dotąd szczepów wirusa ptasiej grypy zaraźli­wych dla ludzi należą H5N1, H7N7 i H9N2.Wirus grypy jest znany z częstych zmian (mutacji) i może szybko rozwijać opor­ność na leki. Chociaż niektóre z ludzkich zakażeń są bezobja­wowe, to mogą się one szybko przekształcić w ostrą niewydolność oddechową, prowadzącą do śmierci, przy czym większość zgonów występuje wśród młodych dorosłych, pod in­nymi względami zdrowych osób. Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) H5N1 jest najbardziej niebezpiecznym z tych zakażeń i może spowodować śmierć nawet u 60% zakażonych osób.

Badaliśmy wpływ określonej kombinacji mikroskładników od­żywczych, zawierających między innymi witaminę C, lizynę i prolinę, na ptaki zarażone wirusem ptasiej grypy'. Po ekspozycji ptaków na zakażenie wirusem ptasiej grypy, obserwowaliśmy, że u grupy z dodatkiem mikroskładników odżywczych występo­wanie objawów grypy było znacznie obniżone. Miały one także lepszy przyrost masy ciała i nie wykazywały objawów toksycz­ności. Ponieważ mikroskładniki odżywcze wspomagają działanie wyspecjalizowanych białych krwinek w tchawicy i drzewie oskrzelowym, to dodatkowo pomagały one w obniżaniu wytwa­rzania śluzu i w oczyszczaniu dróg oddechowych oraz pęcherzy­ków z nadmiaru wydzielin. W rezultacie po 3 dniach od infekcji nie wykrywano w płucach ptaków żadnych charkotliwych szme­rów oddechowych (rzężenia).

Badaliśmy również wpływ tej mieszanki mikroskładników od­żywczych na inne wirusy ludzkiej grypy, dokonując podobnych obserwacji. W badaniach tych odnotowaliśmy, że specyficzna mieszanka była bardziej skuteczna niż sama tylko witamina C, co dodatkowo potwierdza wyższość podejścia opartego na sy­nergii mikroskładników odżywczych w porównaniu do użycia pojedynczych składników odżywczych. Co ciekawe, mikro-składniki odżywcze były bardziej skuteczne niż popularny przeciwwirusowy, antygrypowy lek Tamiflu i oczywiście nie pociągały za sobą niebezpieczeństw związanych z jego to­ksycznością.

Częste mutacje wszystkich wirusów grypy zwiększają ryzyko, że mogą one spowodować śmiertelną światową pandemię. Cho­ciaż przenoszenie wirusa ptasiej grypy z osoby na osobę nie jest zbyt częste, to jednak pierwszy taki przypadek odnotowano w 2013 roku, co czyni wystąpienie pandemii realną możliwością. Nasze wyniki wskazują, że oprócz podstawowej higieny i środ­ków zapobiegawczych, także wsparcie organizmu odpowiednimi mikroskładnikami odżywczymi jest równie niezbędne dla zbu­dowania skutecznej obrony przed wirusem ptasiej grypy.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha. Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok