• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Szumy uszne (łac. tinnitus auris) są objawem charaktery­zującym się odczuwaniem hałasu lub dzwonienia w uszach. Jednak pacjenci mogą je też opisywać jako syczenie, brzę­czenie, trzaskanie, tykanie lub podobnymi dźwiękami. Sza­cuje się, że ponad 100 milionów osób na całym świecie cierpi na szum w uszach. Może to zaburzyć ich codzienne życie na skutek utraty słuchu, długotrwałego zakłócenia snu, zmian w zdolnościach poznawczych, trudności w za­trudnieniu i relacjach z innymi oraz może powodować de­presję. Podczas gdy u każdego może wystąpić ten problem, utrata słuchu z powodu szumu w uszach jest najważniejszą przyczyną niepełnosprawności związanej ze służbą u wete­ranów i szacunkowo w roku 2014 ma kosztować rząd USA ponad 2,26 miliardów dolarów z tytułu odszkodowań.

Chociaż dokładne przyczyny szumu w uszach i związanej z nim utraty słuchu nie są jasne, to najbardziej prawdopodobną przyczyną może być jednorazowe lub ciągłe narażenie na głośne dźwięki, które niszczą komórki słuchowe w uchu we­wnętrznym. Uszkodzone komórki słuchowe są trudne do od­nowienia lub zastąpienia. Szumy uszne mogą wynikać z zatkania kanału słuchowego przez woskowinę lub nieprawid­łowy rozrost kości, a także z powodu niedokrwistości, wyso­kiego ciśnienia krwi lub innych zaburzeń układu krwionośnego, stresu, urazy głowy i szyi, lub łagodnego guza zwanego nerwiakiem akustycznym. Wiadomo, że problemy ze słuchem i równowagą są skutkami ubocznymi ponad 200 leków, w tym antybiotyków, środków przeciwbólowych, leków moczopędnych i chemioterapeutycznych. Ponieważ przyczyna szumów usznych jest w dużym stopniu nieznana, medycyna konwencjonalna nie ma na nie skutecznej metody leczenia. Je­dynym środkiem na utratę słuchu spowodowaną szumami usznymi są więc aparaty słuchowe, a ich użycie jest mniej niż zadowalające.

Zapalenia i oksydacyjne uszkodzenia komórek wyściełają­cych przewód słuchowy i ucho wewnętrzne są jednym z me­chanizmów patologicznego szumu w uszach. Tymczasem wiadomo, że mikroskładniki odżywcze, takie jak witamina C i E, glutation, witaminy grupy B, koenzym Q-10, magnez i inne ochraniają różne struktury normalnego organu słuchu.

Przeprowadziliśmy zatem pilotażowe badanie kliniczne w celu zbadania wpływu kombinacji mikroskładników odżyw­czych u pacjentów cierpiących na szumy uszne.* Pacjenci byli w wieku od 44 do 85 lat i cierpieli na szumy uszne przez więcej niż trzy kolejne miesiące. Wszyscy pobierali specjalnie zaprojektowany suplement z mikroskładnikami odżywczymi. Po czterech miesiącach programu suplementacji tymi mikro-składnikami odżywczymi, u 30% pacjentów odnotowano nie­wielką poprawę ich słuchu, a u 45% odnotowano wyraźną poprawę o 10-20 decybeli. Dwadzieścia pięć procent pacjen­tów wykazało znaczną poprawę słuchu aż do 25-50 decybeli i przywrócenie normalnej zdolności słyszenia. Ponad 75% pa­cjentów doświadczyło odczuwalnego zmniejszenia dzwonie­nia w uszach i u połowy pacjentów dzwonienie w uszach prawie całkowicie ustąpiło.

Ekspozycja na głośny lub ciągły hałas jest bardzo powszechnym zjawiskiem w naszym nowoczesnym społeczeństwie, a więk­szość ludzi nie zdaje sobie sprawy z jej długotrwałych konsek­wencji dla słuchu. Nasze badania pokazują, że oprócz ochrony uszu przez unikanie narażenia na hałas, noszenie zatyczek do uszu i ograniczenie stosowania leków uszkadzających uszy, także suplementacja odpowiednimi mikroskładnikami odżyw­czymi może przynieść ulgę milionom ludzi z utratą słuchu na skutek szumu w uszach.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok