• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Trzustka, znajdująca się tuż pod dolną częścią żołądka, jest ważnym organem wydzielania różnych enzymów tra­wiennych i hormonów (na przykład insuliny), które re­gulują poziom cukru we krwi w organizmie.

Rak trzustki jest poważną i prawie zawsze śmiertelną cho­robą. Jest dwunastym spośród najczęstszych nowotworów w świecie i w roku 2012 zdiagnozowano 338 tysięcy przypad­ków tej choroby.' Jednak przewiduje się, że w roku 2030 rak trzustki będzie drugą co do śmiertelności formą raka. Według szacunków Amerykańskiego Stowarzyszenia Chorych na Raka w roku 2014 zdiagnozuje się 46.240 chorych na raka trzustki i 39.590 ludzi umrze z powodu tej choroby. W Eu­ropie było około 103.845 przypadków raka trzustki w 2012 roku. Tylko 4-5% ludzi chorych na raka trzustki żyje dłużej niż 5 lat od postawienia diagnozy. Dzieje się tak dlatego, że rak trzustki jest zwykle rozpoznawany na bardzo późnym etapie z uwagi na brak specyficznych objawów i podobnie jak w przypadku innych form raka nie ma na niego skutecz­nego lekarstwa.

Do czynników związanych ze zwiększonym ryzykiem raka trzustki należy palenie, otyłość, ekspozycja na pewne sub­stancje chemiczne, przewlekłe zapalenie trzustki, mutacjegenetyczne, a nawet cukrzyca typu 2. Chociaż nie jest to za­zwyczaj związane z rakiem trzustki, nagłe wystąpienie żół­taczki, ból brzucha oraz zmiany w funkcjonowaniu jelit związane z utratą apetytu i masy ciała mogą wymagać dal­szych badań.

Jednym z powodów, dla których rak trzustki jest śmiertelny, jest jego rozprzestrzenianie się przed momentem rozpozna­nia. Kluczowym mechanizmem, jakiego komórki raka uży­wają dla rozprzestrzeniania się w organizmie, jest niszczenie otaczającego je kolagenu i tkanki łącznej. Obecnie mamy niewiele możliwości powstrzymania tej degradacji oraz me­tastazy raka. Jednakże nasze badania wykazały, że mikro-składniki takie jak witamina C, lizyna, prolina, ekstrakt z zielonej herbaty i inne są skuteczne w blokowaniu enzymów trawiących kolagen, znanych jako metaloproteinazy macie­rzy (MMP), które ułatwiają rozprzestrzenianie się różnych rodzajów raka. Dlatego badaliśmy, czy specyficzna kombi­nacja składników odżywczych może wpływać na wzrost i potencjał migracji komórek raka trzustki w tkankach.2 Zaob­serwowaliśmy, że ta mieszanka mikroskładników odżyw­czych była w stanie ograniczyć wzrost komórek raka trzustki o 62%. Ponadto składniki te potrafiły całkowicie zatrzymać wydzielanie enzymów MMP przez komórki tego raka. W re­zultacie, ponieważ mikroskładniki odżywcze pomogły we wzmocnieniu otaczającej tkanki łącznej, komórki raka trzustki były mniej zdolne do przebicia tej naturalnej bariery i ich potencjał do rozprzestrzeniania się został obniżony nawet do 87%.

Listopad jest Miesiącem Świadomości Raka Trzustki, z po­łożeniem nacisku na finansowanie dalszych badań i edukacji. Ponieważ w momencie rozpoznania rak trzustki nie nadaje się często do operacji i brak na niego niezawodnego leku, wyniki naszych badań są niezwykle ważne. Poprzez otwie­ranie nowych kierunków w naturalnym podejściu do leczenia raka przynoszą one nadzieję milionom pacjentów, którzy obecnie nie mają realnych szans na skuteczne wyleczenie raka trzustki.

Strona aktualności Nauki o zdrowiu
Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpra­cowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, cho­rób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha.

Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farma­ceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć."

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok