• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Powszechnie dostępny ekstrakt z zielonej herbaty zawiera kombinację różnych składników odżywczych (polifenoli) obecnych w liściach herbaty, które przynoszą różne korzyści dla zdrowia. Zielone polifenole herbaty dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym wykazują działanie przeciwnowotworowe, wpływają korzystnie na układ sercowo-naczyniowy oraz poprawiają ogólny stanu zdrowia. Najnowsze badania wykazują, że zielona herbata jest pomocna w wielu innych stanach chorobowych takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, miażdżyca tętnic, choroba Alzheimera, itd.


Zielona herbata zawiera duże ilości polifenoli, którym przypisuje
się liczne korzyści zdrowotne.

Zielona herbata zawiera 30-40 procent rozpuszczalnych w wodzie polifenoli. Wśród aktywnych składników zielonej herbaty największy potencjał pod względem właściwości przeciwutleniających i przeciwnowotworowych posiada galusan epigallokatechiny (EGCG). Ale jeszcze inne substancje, takie jak epikatechina, epigallokatechina i galusan epikatechiny również wzmacniają działanie EGCG jako składniki ekstraktu z zielonej herbaty. EGCG jest ważny, bo pobudza produkcję S-transferazy glutationowej (GST), czyli enzymu, który odgrywa ważną rolę w obronie organizmu przed rakiem.

EGCG ma wielostronne działanie w profilaktyce raka i kancerogenezie. Działając w synergii z innymi mikroskładnikami odżywczymi, takimi jak witamina C, lizyna i prolina jednocześnie kontroluje liczne mechanizmy wzrostu i rozprzestrzeniania się raka. Kilka badań przeprowadzonych w naszym instytucie dowiodło, że specyficzna mieszanka mikroskładników odżywczych zawierająca EGCG jest skuteczna w zapobieganiu przerzutom przez hamowanie działania enzymów rozkładających kolagen, a ponadto także wzrostu nowych naczyń krwionośnych w guzie (antyangiogeneza). Enzymy metaloproteinazy macierzy (MMP) wydzielane przez komórki nowotworowe rozkładają błonę podstawną, zwiększając tym samym potencjał rozprzestrzeniania się raka. EGCG hamuje działanie enzymów MMP i zmniejsza ich wydzielanie oraz pomaga w odbudowie błony podstawnej. EGCG i inne składniki ekstraktu z zielonej herbaty są również skuteczne w indukowaniu śmierci komórek nowotworowych (apoptozy). Skuteczność tej synergii mikroskładników odżywczych oraz konkretnie efekty przeciwnowotworowe znajdują potwierdzenie w ponad 80 pracach naukowych przez nas opublikowanych.

W monoterapii EGCG ma zwykle wyższe stężenie tylko w układzie pokarmowym. Jednakże jego dostępność biologiczna zmniejsza się stopniowo w wyniku utleniania i metabolizmu. W efekcie o wiele mniej EGCG dociera do krwi i innych tkanek, co wskazuje, że siła działania EGCG maleje podczas jego absorpcji z przewodu pokarmowego. Wcześniejsze badania dr Ratha wykazały, że w połączeniu z witaminą C, lizyną, proliną i innymi składnikami EGCG osiąga zwykle wyższe stężenia w osoczu krwi przy znacznie mniejszej dawce.

Przeprowadziliśmy badania kliniczne w celu ustalenia, czy dodanie kwercetyny uzyskanej z czerwonej cebuli zwiększy efekt EGCG w osoczu uczestniczących w badaniu ochotników*. Wyniki wykazały, że dodanie kwercetyny do naszej synergetycznej mieszanki mikroskładników odżywczych nie tylko zwiększa wchłanianie EGCG, ale również wydłuża czas przemiany i wydalania EGCG. Na skutek tego łącznego efektu biodostępność EGCG wzrosła o 56%, dzięki czemu działał on silniej nawet w mniejszych dawkach. Ponadto kwercetyna działa synergistycznie z EGCG chroniąc zdrowe komórki przed toksycznymi wolnymi rodnikami i reguluje mechanizmy ważne dla wzrostu komórek zdrowych.

EGCG przynosi wyraźne korzyści dla mózgu i centralnego układu nerwowego, ponieważ jest w stanie przekroczyć barierę ochronną krew-mózg. Dlatego może działać przeciwko chorobom centralnego układu nerwowego, takim jak choroba Parkinsona i choroba Alzheimera.

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok