• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Ponad 3 mln Amerykanów w wieku powyżej 40 lat cierpi na jakiś rodzaj upośledzenia wzroku. Utrata wzroku jest jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności i choroby oczu związane z wiekiem (AREDs) szybko stają się problemem zdrowia publicznego w krajach rozwiniętych. Zaburzenia widzenia spowodowane AREDs mogą prowadzić do innych problemów zdrowotnych, w tym do poważnego zmniejszyła mobilności, depresji, złamań szyjki kości udowej, innych wypadków i ogólnie niskiej jakości życia. Dla większości AREDs nie ma skutecznych metod leczenia i dlatego ważne jest, aby utrzymać zdrowie oczu i zapobiegać pogorszeniu się wzroku.

Zaćma, jaskra, związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej i retinopatia cukrzycowa stanowią większość AREDs. Zaćma jest przyczyną 51% przypadków ślepoty na świecie. Przy zaćmie utrata wzroku jest spowodowana wzrostem zmętnienia soczewki oka. Jest to jedna z najprostszych AREDs do leczenia, bo chirurgiczne usunięcie zaćmy z powodzeniem może przywrócić wzrok. Jaskra jest grupą chorób charakteryzujących się uszkodzeniem nerwu wzrokowego. Jest ona określana jako "cichy złodziej wzroku", bo ze względu na brak swoistych objawów diagnoza jest opóźniona i wielu pacjentów wymaga leków przez całe życie. Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD) powoduje utratę centralnego pola widzenia ze względu na zmniejszony przepływ krwi do plamki, wyspecjalizowanej części siatkówki. Obecnie nie ma lekarstwa na AMD i można jedynie stosować leczenie wspomagające i objawowe. Retinopatia cukrzycowa, powikłanie przewlekłej cukrzycy, jest spowodowana przez wyciek z naczyń krwionośnych siatkówki prowadzący do utraty wzroku. Jest to jedna z chorób wzroku, której można łatwo zapobiec przez utrzymywanie poziomu cukru we krwi w normalnych granicach.


Specjalne mikroskładniki odżywcze są w stanie wspierać
i utrzymać zdrową funkcję naszych oczu. W ten sposób
przyczyniają się one do poprawy jakości życia i dobrego
samopoczucia.

Integracja oczu z mózgiem i innymi częściami ciała wymaga tysięcy kanałów komunikacyjnych, tworzonych przez wiele rodzajów komórek, które działają razem jako system wzrokowy. Głównymi strukturami tego systemu są siatkówka, twardówka, źrenica, tęczówka, rogówka, soczewka, plamka, płyn wodnisty i ciało szkliste, tarcza nerwu wzrokowego i nerw wzrokowy. Specyficzne składniki odżywcze są potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania i komunikacji różnych elementów tego systemu. Na przykład siatkówka składa się z setek tysięcy małych pręcików i czopków, które wykrywają światło i są odpowiedzialne za widzenie kolorów. Składniki odżywcze, takie jak luteina, zeaksantyna, beta-karoten, kryptoksantyna, cynk, bioflawonoidy oraz witaminy A i C są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania tych komórek w siatkówce i plamce żółtej. Mięśnie rzęskowe w oczach pomagają w kurczeniu się i rozluźnianiu soczewki w celu dostosowania się i skupienia wzroku na konkretnym obiekcie. Nerw wzrokowy przenoszący sygnały i impulsy świetlne od siatkówki do mózgu składa się z około 1 miliona komórek nerwowych. Naturalne substancje odżywcze, takie jak aminokwas cysteiny, witaminy C i E oraz kwas liponowy działają w synergii dla ochrony fizycznych funkcji nerwu wzrokowego. Naczynia krwionośne dostarczające krwi i składników odżywczych dla oczu składają się z komórek, które wymagają aminokwasu argininy dla kurczenia się i rozluźniania oraz witaminy C w celu zapewnienia optymalnej produkcji kolagenu, wspierającego wytrzymałość i integralność naczyń krwionośnych. Witamina C powoduje zmniejszenie ciśnienia w gałkach ocznych, jednakże zawartość witaminy C w oczach w sposób naturalny zmniejsza się z wiekiem i wymaga dodatkowej suplementacji.

Choroby układu krążenia związane z wiekiem, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, udary, wolnorodnikowe uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie ultrafioletowe, palenie tytoniu i inne toksyczne związki chemiczne są najczęstszymi czynnikami ryzyka dla większości AREDs. Ponadto zanieczyszczenia środowiska i leki, takie jak sterydy, leki przeciwdepresyjne i doustne środki antykoncepcyjne przyczyniają się do wyczerpania składników pokarmowych i AREDs. Dodatkowo narażenie na sztuczne światło, komputery, telewizory i inne ekrany staje się głównym czynnikiem znacznego zmęczenia wzroku w młodszej populacji, co prowadzi do wczesnego rozwoju zaburzeń widzenia. Chociaż nie możemy zatrzymać starzenia się, możemy uniknąć negatywnych skutków dla naszych oczu. Zdrowy styl życia, w tym unikanie szkodliwych czynników ryzyka, i odpowiednie komórkowe składniki odżywcze wspierające zdrowie oczu, pomagają zachować optymalny wzrok.

 

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok