• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Macica, powszechnie zwana "łonem", jest pustym i bardzo rozciągliwym organem, którego rolą jest pomieszczenie rosnącego płodu w okresie dziewięciu miesięcy ciąży. Macica jest zbudowana z silnych mięśni gładkich, które kurczą się podczas miesiączki i porodu. Nieprawidłowe skurcze mięśni macicy mogą powodować poważne bóle podczas miesiączki. W czasie ciąży nieprawidłowe i przedwczesne skurcze macicy mogą prowadzić do przedwczesnego porodu. Prawidłowa, zdrowa ciąża trwa zazwyczaj do 40 tygodni. Jeśli niemowlę rodzi się przed 37 tygodniem ciąży, to mówimy o „porodzie przedwczesnym".

Według amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) 11,4% ciąż w USA zakończyło się w 2013 roku porodem przedwczesnym. Poród przedwczesny jest także przyczyną około 35% wszystkich zgonów niemowląt w USA. Ponieważ rozwój ważnych organów, takich jak mózg, płuca i wątroba następuje w ostatnich tygodniach ciąży, poród niemowlęcia przed kompletnym rozwojem organów może mieć katastrofalne skutki zarówno dla dziecka, jak i rodziny. Krótkoterminowe powikłania, takie jak żółtaczka, problemy z oddychaniem, bardzo niska odporność na infekcje przedłużają pobyt noworodka w szpitalu. Długotrwała niepełnosprawność, taka jak ślepota, głuchota, czy
porażenie mózgowe oraz inne problemy neurologiczne u dzieci z powodu przedwczesnego porodu podwyższają koszty opieki zdrowotnej w USA o ponad 26 miliardów dolarów. Czynniki takie jak tytoń, alkohol i narkotyki, wielokrotne porody, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca w czasie ciąży zwiększają ryzyko kobiety przy porodzie przedwczesnym. Przedwczesnego porodu przeważnie nie da się przewidzieć. Przedwczesny poród trudno zatrzymać i jest bardzo niewiele leków farmaceutycznych, które mogą być podawane dla przedłużenia ciąży. Macica jest stosunkowo spokojna przez większość ciąży. Gdy poród się zbliża, mięśnie macicy stają się bardzo wrażliwe na oksytocyny, które są najsilniejszym bodźcem do wywołania skurczy. Skurcze mięśni macicy wywołane oksytocyną są hamowane w czasie ciąży przez różne substancje, w tym hormony nestrogen i progesteron, prostacyklinę i relaksynę, a także przez tlenek azotu. Przypuszcza się, że zakażenie i zapalenie mogą również przyczyniać się do inicjacji i progresji przedwczesnego porodu. Markery zapalne, takie jak czynnik martwicy nowotworu (TNF-alfa) i interleukina (IL-1B), oraz poziomy enzymów metaloproteinazy macierzy (MMP-9) są zwiększone podczas porodu przedwczesnego.


Optymalne zaopatrzenie w mikroskładniki odżywcze
podczas ciąży jest ważne dla matki i dziecka. Jedno z
badań Instytutu Dr Ratha wykazuje, że specjalna synergia
mikroskładników odżywczych może zapobiegać
przedwczesnym skurczom macicy.

Badaliśmy wpływ naturalnych mikroskładników odżywczych na skurcze mięśni gładkich macicy indukowane przez hormony i czynniki zapalne *. Zaobserwowaliśmy, że mediatory zapalne, TNF-alfa i prostaglandyny, zwiększały skurcze mięśni gładkich, podczas gdy mieszanka mikroskładników odżywczych istotnie hamowała aktywność tych mediatorów i wywoływała rozluźnienie mięśni macicy aż do 300%. Ta kombinacja mikroskładników odżywczych obniżała także wydzielanie MMP. Łączne użycie mikroskładników odżywczych, takich jak lizyna, prolina, witamina C i wyciąg z zielonej herbaty, bardziej skutecznie rozluźniało mięśnie gładkie macicy niż stosowanie każdego z tych składników oddzielnie.

Na tle wiedzy o tym, że każdy lek farmaceutyczny w czasie ciąży może mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka, mieszanki tych bezpiecznych mikroskładników odżywczych mogą być lepszym i skuteczniejszym sposobem utrzymania zdrowej ciąży.

 

 

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok