• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Jajniki są częścią żeńskiego układu rozrodczego i znajdują się po obu stronach macicy. Są one odpowiedzialne za przechowywanie i uwalnianie komórki jajowej co miesiąc w okresie rozrodczym kobiety oraz wytwarzanie hormonów estrogenu i progesteronu. Estrogen i progesteron kontrolują cykl miesiączkowy i ciążę oraz wywierają działanie ochronne na serce, kości i wiele narządów u kobiet.

Rak jajnika jest piątą najczęstszą przyczyną zgonów w USA. Ze względu na brak specyficznych objawów jest zwykle rozpoznawany w zaawansowanych stadiach choroby. Według szacunków Amerykańskiego Towarzystwa na rzecz Walki z Rakiem w roku 2015 rak jajnika zostanie rozpoznany w USA u około 21.000 kobiet. Kobiety w wieku powyżej 60 lat oraz otyłe lub te, które podjęły leczenie hormonalne na płodność lub w okresie menopauzy są obarczone wyższym ryzykiem zachorowania na raka jajnika. Ryzyko zachorowania kobiety na raka jajnika wzrasta, jeśli jej biologiczna krewna ma lub miała raka jajnika lub piersi, ponieważ jest prawdopodobne, że mają one podobną mutację genetyczną związaną z genem BRCA. Chociaż istnieją różne rodzaje nowotworów jajnika w zależności od pochodzenia komórki, rak rozwijający się z komórek wyściełających jajniki (nabłonkowy) jest najczęstszym typem raka jajnika. Standardowe metody leczenia (chirurgia, naświetlanie, chemioterapia) nie są w stanie skutecznie wyleczyć raka, który rozprzestrzenił się do innych narządów.


Rak jajnika należy do najczęstszych i najbardziej
agresywnych rodzajów raka u kobiet. Badania
Instytutu Dr Ratha pokazują, iż mikroskładniki
odżywcze mogą skutecznie hamować
rozprzestrzenianie się komórek raka jajnika.

Zdolność nowotworów do przerzutów wynika stąd, że komórki rakowe są w stanie zniszczyć barierę otaczającej tkanki łącznej i przenieść się do innych części ciała. Metaloproteinazy macierzy (MMP) są enzymami trawiącymi kolagen i przez niszczenie otaczającej tkanki łącznej odgrywają kluczową rolę we wzroście i przerzutach wszystkich typów nowotworów. Badaliśmy zdolność blokowania enzymów MMP przez mieszankę specyficznych mikroskładników odżywczych, zawierającą witaminę C, lizynę, prolinę, wyciąg z zielonej herbaty i inne składniki, które są istotne dla wzmocnienia tkanki łącznej1. Nasze wyniki wskazują, że te mikroskładniki odżywcze całkowicie blokowały enzymy MMP, co w połączeniu z efektem wzmacniania tkanki łącznej bardzo skutecznie, bo w 100%, powstrzymywało rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. W normalnych komórkach aktywność MMP jest regulowana przez różne substancje (np. cytokiny i niektóre hormony) z otaczających tkanek. Jednakże w przypadku raka ten model regulacyjny ulega drastycznej zmianie. W innym badaniu porównywaliśmy również działanie różnych regulacyjnych substancji chemicznych, które zwiększają wydzielanie MMP, z wpływem mikroskładników odżywczych2. Zaobserwowaliśmy, że mikroskładniki odżywcze istotnie hamowały wydzielanie MMP, nawet w obecności takich związków. Ponadto mikroskładniki odżywcze mogą hamować wzrost komórek raka jajnika i ich potencjał do przerzutów.

U ponad 70% chorych raka jajnika rozpoznaje się już po wystąpieniu przerzutów i nie ma skutecznego sposobu jego leczenia. Nasza praca dokumentuje, że mikroskładniki odżywcze działają na różnych etapach rozwoju raka. Mikroskładniki odżywcze ograniczają wzrost komórek raka jajnika, indukują śmierć komórek nowotworowych (apoptoza) i obniżają potencjał do przerzutów, a zatem mogą przynieść nadzieję tysiącom kobiet.

 

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok