• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Nerki są częścią naszego układu moczowego. Jest to para narządów wielkości pięści znajdujących się po obu stronach kręgosłupa. Główną funkcją nerek jest wytwarzanie moczu dla wydalania wody i odpadów z organizmu. Mocz gromadzi się w pęcherzu moczowym i jest następnie wydalany.

Na całym świecie rak nerki jest jednym z 10-ciu najczęstszych nowotworów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Amerykańskie Towarzystwo na rzecz Walki z Rakiem szacuje, że w roku 2015 roku zostanie zdiagnozowanych w USA około 61.560 nowych przypadków raka nerki. Guzy nerek mogą być łagodne (nienowotworowe) lub złośliwe (nowotworowe). Ponieważ guzy nerek mają tendencję do szybkiego wzrostu bez żadnych specyficznych objawów, są one zazwyczaj usuwane bez wykonywania diagnostycznej biopsji. U mężczyzn rak nerek występuje dwa razy częściej niż u kobiet. Najczęstsze czynniki ryzyka to palenie tytoniu, otyłość i narażenie na działanie substancji chemicznych, takich jak benzen, azbest i niektóre pestycydy. Ryzyko zachorowania na raka nerki wzrasta, jeśli jest się Afroamerykaninem lub ma rodzinną historię choroby na nadciśnienie, chłoniaka lub raka nerki.


Rak nerki charakteryzuje się szybkim wzrostem i wysokim
potencjałem przerzutów. Mikroskładniki odżywcze
odgrywają ważną rolę w kontroli raka nerki poprzez
hamowanie tworzenia się ważnych mechanizmów tego
nowotworu.

Istnieją różne typy komórek raka nerek. Jednakże najczęstszą przyczyną złośliwych nowotworów nerek są komórki raka nerkowokomórkowego (RCC). Za wyjątkiem krwi w moczu, inne objawy, takie jak bóle brzucha, pleców i w okolicy lędźwiowej, utrata masy ciała i krwi oraz nieprawidłowa morfologia krwi są niejednoznacznymi symptomami opóźniającymi rozpoznanie. Tymczasem komórki rakowe rozprzestrzeniają się (metastaza), odrywając się od guza i wędrując przez naczynia limfatyczne do pobliskich węzłów chłonnych lub przez naczynia krwionośne do płuc, kości i wątroby. Ze względu na brak specyficznych symptomów, 20-30% pacjentów ma przerzuty raka już w momencie rozpoznania, co zmniejsza przeżycie pięcioletnie do 60%.

Wiadomo, że komórki rakowe rozprzestrzeniają się przez niszczenie otaczającej tkanki łącznej za pomocą specyficznych enzymów rozkładających kolagen, zwanych metaloproteinazami macierzy (MMP). Dlatego badaliśmy skuteczność działania konkretnej kombinacji mikroskładników odżywczych, w tym witaminy C, lizyny, proliny, ekstraktu z zielonej herbaty i innych, na komórki RCC1. Zaobserwowano, że synergistyczna mieszanka mikroskładników odżywczych była prawie w 100% skuteczna w hamowaniu najbardziej powszechnych rodzajów MMP w przerzutach raka nerki (MMP-2 i MMP-9). Ponadto w innym badaniu ocenialiśmy także zdolność mieszanki mikroskładników odżywczych do indukowania śmierci (apoptoza) komórek RCC2. Nasze wyniki wskazują, że te mikroskładniki odżywcze są skuteczne w indukowaniu apoptozy i redukowaniu dalszego wzrostu komórek nowotworowych.

Ponieważ nowotwory nerki są zwykle dość duże w momencie rozpoznania, najczęstszą konwencjonalną metodą leczenia jest usunięcie całej nerki i następnie stosowanie chemioterapii i radioterapii — wszystko to wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi. Nasze badania wykazały, że mikroskładniki odżywcze mogą być skuteczne zarówno w profilaktyce raka nerki, jak i w naturalnym jego leczeniu.

 

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok