• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Rak pęcherza moczowego jest czwartą co do częstości przyczyną raka u mężczyzn. Na raka pęcherza moczowego chorują przeważnie starsi mężczyźni w wieku powyżej 60 lat. Amerykańskie Towarzystwo na rzecz Walki z Rakiem szacuje, że w roku 2015 w Stanach Zjednoczonych zostanie zdiagnozowanych około 74.000 nowych przypadków raka pęcherza.

Ludzki układ moczowy składa się z nerek, moczowodów (przewody odprowadzające mocz z nerek do pęcherza), pęcherza moczowego i cewki moczowej. Pęcherz moczowy to pusty, umięśniony worek znajdujący się w miednicy, którego główną funkcją jest przechowywanie moczu przed wydaleniem. Pęcherz moczowy może pomieścić około 400-600 ml moczu. Jest wyścielony wyspecjalizowanymi komórkami zwanymi urothelium, które oddzielają mocz od błony mięśniowej pęcherza moczowego. Dziewięćdziesiąt procent przypadków raka pęcherza moczowego, zwanego rakiem urotelialnym, rozwija się w tej warstwie komórek. O ile w przypadku raka pęcherza ograniczonego do urothelium pięcioletni wskaźnik przeżycia jest dość dobry, to przeżywalność zmniejsza się drastycznie, gdy nowotwór rozprzestrzenia się do błony mięśniowej pęcherza oraz węzłów chłonnych i poza nie. Przewiduje się, że w roku 2015 w Stanach Zjednoczonych wystąpi około 16.000 zgonów na skutek przerzutów raka pęcherza moczowego.


Rak pęcherza moczowego jest nowotworem złośliwym,
rozwijającym się w większości przypadków w błonie śluzowej
pęcherza moczowego. Im bardziej zaawansowana jest
choroba, tym gorsze są rokowanie dla pacjenta. Obecnie
udowodniono, że mikroskładniki odżywcze są zdolne do
hamowania ważnych mechanizmów tego raka.

Oprócz wieku, płci i palenia tytoniu, także przewlekłe zakażenie dróg moczowych może zwiększać ryzyko raka pęcherza moczowego. Ponadto wiadomo, że związana z zawodem i chemiczna ekspozycja na arsen, na benzen w przemyśle farbiarskim i na aminy aromatyczne w przemyśle skórzanym, gumowym i tekstylnym zwiększa ryzyko raka pęcherza moczowego. Leki stosowane w chemioterapii (cyklofosfamid) i przeciwcukrzycowy lek Actos są również wskazywane jako przyczyna częstszego występowania raka pęcherza moczowego.

Objawy raka pęcherza są niewyraźne i zwłaszcza u starszych mężczyzn mogą być często przeoczone, gdyż mogą odnosić się także do szeregu chorób nienowotworowych. Świeża krew lub skrzepy w moczu mogą wskazywać na raka. Jednak inne objawy, takie jak ból pleców, częste oddawanie moczu i trudności w oddawaniu moczu mogą być również objawami zakażenia dróg moczowych, kamieni nerkowych lub przerostu prostaty, a zatem mogą opóźniać diagnozę raka. W wielu przypadkach rak pęcherza rozpoznaje się już po wystąpieniu przerzutów. Przeżywalność zmniejsza się do 6%, gdy rak pęcherza moczowego jest diagnozowany w zaawansowanym stadium. Ponad 90% zgonów z powodu raka występuje na skutek przerzutów raka. Enzymy trawiące tkankę łączną – metaloproteinazy macierzy (MMP) – odgrywają ważną rolę w przerzutach raka. Użyliśmy specyficznej kombinacji mikroskładników odżywczych, zawierających witaminę C, lizynę, prolinę, wyciąg z zielonej herbaty i inne składniki, dla oceny aktywności MMP w komórkach raka pęcherza moczowego. Te mikroskładniki odżywcze były w stanie hamować działanie specyficznych typów MMP (MMP-2 and MMP-9) aż do 100%. Zaobserwowaliśmy ponadto, że mieszanka mikroskładników odżywczych indukowała apoptozę (naturalne zamieranie komórek raka) w komórkach raka pęcherza moczowego*.

Obecne metody leczenia raka pęcherza moczowego polegają na chirurgicznym usunięciu pęcherza moczowego i, w zależności od stopnia przerzutów, na chemioterapii i radioterapii – z czym wiążą się ich działania uboczne. Nasze wyniki badań w dziedzinie naturalnej ochrony zdrowia mogą stanowić zatem zachęcającą informację dla pacjentów i lekarzy w dyskusji nad powstrzymywaniem rozprzestrzeniania się komórek raka pęcherza moczowego.

 

 

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok