• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Mięsaki są nowotworami tkanki łącznej atakującymi tkanki twarde (kości), tkanki miękkie (mięśnie) i ścięgna. Chociaż mięsaki są rzadkimi nowotworami w każdej kategorii wiekowej, to jednak u dzieci są stosunkowo częste. Co roku w USA diagnozuje się mięsaki kości i tkanek miękkich u około 1500-1700 dzieci i młodzieży w wieku poniżej 20 lat. Mięsaki są jedną z najbardziej groźnych dla życia chorób nowotworowych u dzieci, a przeżywalność waha się od 59% do 68% w zależności od czynników takich jak wiek, inne czynniki ryzyka (np. lokalizacja guza, płeć, środowisko, genetyka), leki na receptę i inne leki, itp.

Ponieważ tkanka łączna występuje wszędzie w organizmie, mięsaki mogą wystąpić w każdym miejscu. Jednak mięsakami atakującymi dzieci najczęściej są mięsak prążkowanokomórkowy ("rhabdo"), kostniakomięsak i mięsak Ewinga. Mięsaki prążkowanokomórkowe występują w mięśniach kontrolujących ruchy ciała, na przykład głowy, szyi, ramion, nóg i tułowia. Ponad 50% mięsaków prążkowanokomórkowych występuje u dzieci w wieku poniżej 10 lat i u dzieci młodszych łatwiej je wyleczyć niż u dzieci starszych. Jeśli nie doszło do rozprzestrzenienia się (przerzutów) guza RMS (rhabdo), to jego wyleczalność wynosi 90%, w przeciwnym razie wskaźnik ten spada do zaledwie 20%. U nastolatków i młodych dorosłych kostniakomięsak rozwija się w kościach, najczęściej w rosnących końcach kości w okolicy kolan i barków. W przypadku przerzutów przeżywalność wynosi tylko 15-30%. Innym częstym typem mięsaków atakującym dzieci i młodzież są guzy Ewinga, które występują w kościach i przyległych tkankach miękkich, najczęściej w kościach bioder, żeber, łopatek i nóg. Choroby genetyczne to najczęstsze czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do mięsaków u dzieci. Ponadto płeć dziecka i korzystanie z leków przez matkę podczas ciąży może również zwiększać ryzyko rozwoju mięsaków u dzieci.


Kostniakomięsak jest złośliwym nowotworem kości, który

występuje najczęściej u młodzieży. Wyniki badań Instytutu
Dr Ratha dowodzą, że mikroelementy mogą skutecznie
przyczynić się do ochrony przed rozprzestrzenianiem się
tego nowotworu.

Czasami rozpoznanie mięsaków u dzieci jest opóźnione na skutek występowania u dzieci objawów bólu typowych dla ich fizycznie aktywnego stylu życia. Tak więc w wielu przypadkach są już przerzuty raka w czasie diagnozy, a zatem jest on trudny w leczeniu. Rozprzestrzenianie się nowotworu do płuc, wątroby i innych ważnych narządów w organizmie ułatwia wysoki poziom enzymów trawiących kolagen - metaloproteinaz macierzy (MMP) i aktywatorów plazminogenu typu urokinazy (uPA). Badaliśmy wpływ mieszanki mikroskładników odżywczych (witamina C, lizyna, prolina, ekstrakt z zielonej herbaty, i inne) na linie komórkowe kostniakomięsaka i mięsaka prążkowanokomórkowego. Wyniki wskazują, że te mikroskładniki odżywcze były nie tylko skuteczne w hamowaniu wydzielania enzymów MMP i uPA, lecz także zwiększały wydzielanie wewnętrznych tkankowych inhibitorów metaloproteinaz (TIMP) dla dalszej blokady działania MMPs. Inne badanie in vivo potwierdziło te wyniki i wykazało, że mikroskładniki odżywcze były zdolne do hamowania wzrostu guza kostniakomięsaka u myszy o 53%; także tworzenie się naczyń krwionośnych w tych guzach było istotnie zmniejszone.

Leki chemioterapeutyczne na mięsaki u dzieci są nie tylko szkodliwe dla organizmu, ale także zwiększają
ryzyko rozwoju innych nowotworów w przyszłości. Jednakże mieszanka mikroskładników odżywczych wzmacnia barierę tkanki łącznej, co redukuje niszczące działanie MMPs. Ponadto według naszych badań mieszanka ta nie jest szkodliwa dla ważnych narządów, takich jak serce, wątroba i nerki.

 

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok