• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Rak szyjki macicy jest trzecim najczęściej diagnozowanym rakiem i czwartą, najczęstszą przyczyną śmierci u kobiet. Amerykańskie Towarzystwo Nowotworowe szacuje, że w roku 2015 zostanie zdiagnozowanych 12.900 nowych przypadków raka szyjki macicy. Większość kobiet ze zdiagnozowanym rakiem szyjki macicy ma od 30 do 60 lat. Podczas gdy rutynowe badanie cytologiczne zmniejszyło liczbę zgonów z powodu raka szyjki macicy w krajach rozwiniętych, to choroba ta pozostaje główną przyczyną śmierci wśród kobiet w krajach rozwijających się. Według danych z roku 2012 na całym świecie zdiagnozowano około 528.000 nowych przypadków raka szyjki macicy.

Szyjka macicy to dolny koniec macicy wyścielony głównie dwoma rodzajami komórek: komórkami nabłonka płaskiego i komórkami gruczołowymi. W komórkach nabłonka płaskiego rozwija się najczęstszy rodzaj raka szyjki macicy – rak płaskonabłonkowy. Zmiany w komórkach gruczołowych mogą prowadzić do gruczolakoraka szyjki macicy. Rozwój nowotworu jest procesem powolnym; przekształcanie się komórek przednowotworowych w nowotworowe trwa zwykle 10-15 lat. Palenie tytoniu, otyłość, długotrwałe stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, nastoletnie ciąże i ciąże mnogie zwiększają ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy. Jednakże najczęstszym czynnikiem ryzyka jest przewlekła infekcja specyficznymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Zazwyczaj nie ma żadnych szczególnych objawów we wczesnych i przedrakowych stadiach choroby. Później nieprawidłowe upławy, sporadyczne krwawienia i ból podczas stosunku mogą wskazywać na raka szyjki macicy. Chociaż rak szyjki macicy może być skutecznie leczony we wczesnych stadiach, wyniki pogarszają się, jeśli choroba rozprzestrzenia się w organizmie (przerzuty).


Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących
nowotworów u kobiet na całym świecie. Jeśli rak ten
zaczyna się rozprzestrzeniać w organizmie to szanse na
przeżycie chorych kobiet zdecydowanie się obniżają.
Badania Instytutu Badawczego Dr Ratha udowadniają, że
mikroskładniki odżywcze mogą skutecznie zablokować
rozprzestrzenianie się komórek rakowych szyjki macicy.

Podobnie jak wszystkie inne nowotwory, rak szyjki macicy rozprzestrzenia się przez niszczenie otaczającej tkanki łącznej przy użyciu enzymów metaloproteinazy macierzy (MMP) i aktywatora plazminogenu typu urokinazy (uPA). Udokumentowaliśmy, że mikroskładniki odżywcze takie jak witamina C, lizyna, prolina, ekstrakt z zielonej herbaty i inne mogą skutecznie blokować rozwój i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych poprzez hamowanie kluczowych etapów procesu nowotworowego, czyli blokowanie enzymów MMP, ograniczanie wzrostu naczyń krwionośnych odżywiających nowotwór i wzmacnianie macierzy tkanki łącznej otaczającej komórki nowotworowe.

Nasze ostatnie badanie1 dodatkowo potwierdza skuteczność stosowania zasady synergii mikroskładników odżywczych w organizmie żywym. Wykazuje ono, że w porównaniu do grupy kontrolnej u myszy poddanych rakowi szyjki macicy rozwija się o wiele mniej guzów i są one mniejsze przy suplementacji ich diety określoną kombinacją mikroskładników odżywczych. Ponadto prawdopodobieństwo przerzutów guzów raka szyjki macicy w grupie myszy suplementowanych było mniejsze, ponieważ były one otoczone wyraźnie mocniejszą warstwą tkanki łącznej (torebka), która mogła stanowić barierę przeciwko rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych. Taka torebka była nieobecna wokół guzów w grupie kontrolnej. Ponadto guzy, które rozwinęły się u grupy myszy suplementowanych miały więcej martwych komórek nowotworowych (martwica), co wskazywało na ich regresję.

Dla każdej kobiety rozpoznanie raka szyjki macicy, zwłaszcza w zaawansowanych stadiach, stwarza psychologiczne, fizyczne i finansowe obciążenie wpływające na nią i jej rodzinę. Jest to szczególnie widoczne w przypadku kobiet w krajach rozwijających się. Niniejsze badanie jako takie oraz inne nasze wyniki stanowią ponowne potwierdzenie, że droga do opracowania bezpiecznej, skutecznej, naukowo uzasadnionej, naturalnej metody leczenia raka jest szeroko otwarta. Przynosi to nadzieję tysiącom kobiet i oferuje realne, pod względem ekonomicznym, podejście do gospodarki w zakresie opieki zdrowotnej w każdym kraju.

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok