• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Po chorobach serca rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. W ciągu całego życia u co drugiego mężczyzny i co trzeciej kobiety zostanie rozpoznany jakiś rodzaj raka. Pomimo nowatorskich inicjatyw, Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem szacuje, że do roku 2020 liczba nowych zachorowań na raka wzrośnie do ponad miliona przypadków rocznie u mężczyzn i ponad 900 tysięcy rocznie u kobiet. Czerniak, rak płuc i sutka oraz rak prostaty są najczęściej diagnozowanymi nowymi przypadkami raka. Chociaż palenie papierosów jest nadal najczęstszą przyczyną zachorowań na raka, również otyłość i inne zaburzenia metaboliczne mogą przyczyniać się i zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi, jelita grubego, macicy, trzustki i nerek.

Konwencjonalne leczenie nowotworów, takie jak chirurgia, radioterapia i chemioterapia mogą początkowo wydawać się skuteczne. Ponieważ jednak zabiegi te atakują bez rozróżnienia wszystkie komórki, w tym komórki normalne i nowotworowe, to mają one wyniszczające i czasem nawet śmiertelne skutki uboczne.

Wiadomo, że witamina C jest bardzo silnym antyoksydantem. Witamina C pomaga jako czynnik przeciwnowotworowy niszczący wolne rodniki. Wraz z aminokwasami proliną i lizyną oraz innymi substancjami odżywczymi pomaga ona także we wzmacnianiu tkanki łącznej. Niedawno ukazał się nasz pogłębiony, przeglądowy artykuł o przeciwnowotworowych właściwościach witaminy C w ostatnim wydaniu Journal of Cellular Medicine and Natural Health.

Nasz artykuł przeglądowy omawia różne mechanizmy składające się na przeciwnowotworowe działanie witaminy C. Obejmuje to zdolność tego składnika odżywczego do selektywnego zabijania komórek nowotworowych przez indukowanie samobójstwa komórek (apoptoza) bez uszkadzania zdrowych komórek. Wraz z innymi badaczami wykazaliśmy, że witamina C indukuje aktywność kilku proapoptotycznych genów, w tym p53 i p21. Witamina C jest niezbędna do syntezy włókien kolagenowych i wspomagania otorbienia guza, co utrudnia komórkom rakowym ucieczkę z torebki i rozprzestrzenianie się. Nasze badania (prowadzone przy użyciu specyficznej rasy myszy, pozbawionej zdolności wytwarzania własnej witaminy C) wykazały, że u zwierząt suplementowanych witaminą C rozwijało się mniej guzów. Ponadto zaobserwowano, że powstałe guzy były otoczone torebką mocnej tkanki łącznej, co czyniło je mniej inwazyjnymi. Zaobserwowaliśmy także, że takie otorbienie może hamować rozprzestrzenianie się nowotworu (przerzuty) o 71%. Oprócz tego witamina C wspiera zdrowe tkanki, zmniejszając w ten sposób prawdopodobnie katastrofalne skutki uboczne chemioterapii i radioterapii.


Witamina C jest kluczową cząsteczką w zapobieganiu i
zwalczaniu raka. Jej potencjał jest przedmiotem licznych
badań Instytutu Badawczego Dr Ratha, które obejmują
między innymi: hamowanie wzrostu komórek
nowotworowych oraz indukcję ich naturalnej śmierci.

Pomimo wielu badań ilustrujących korzystny wpływ witaminy C w leczeniu raka, ciągle jeszcze nie stała się ona podstawą terapii nowotworów. Większość badań koncentruje się na witaminie C stosowanej jako pojedynczy składnik odżywczy. My stosujemy koncepcję synergii mikroskładników odżywczych, która wspiera skuteczność witaminy C poprzez ukierunkowanie na dodatkowe mechanizmy przeciwnowotworowe.

Specyficzna kombinacja witaminy C, lizyny, proliny, wyciągu z zielonej herbaty, kwercetyny i innych składników, może skutecznie redukować wzrost komórek nowotworowych, indukować apoptozę, ograniczać inwazję i przerzuty raka oraz zmniejszać wzrost naczyń krwionośnych odżywiających guz nowotworowy (angiogeneza). Nasze wyniki naukowe jednoznacznie wskazują, że witamina C w połączeniu z innymi mikroskładnikami odżywczymi daje realną szansę skutecznego leczenia i naturalnego systemu obrony przed rakiem.

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok