• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Sportowcy koncentrują się na zwiększeniu wytrzymałości, bo zmniejsza to zmęczenie i urazy mięśni oraz maksymalizuje wyniki. Podczas gdy uznają oni rolę makroskładników odżywczych, takich jak białka, węglowodany, tłuszcze i inne zdrowe składniki żywności, znaczenie mikroskładników odżywczych jest często ignorowane. Niedobory mikroskładników odżywczych często prowadzą do szybkiego męczenia się, urazów mięśni lub kości oraz innych dolegliwości, takich jak zapalenie stawów. Intensywna rutyna ćwiczeń i zwiększony obrót metaboliczny sprawiają, że suplementacja mikroskładnikami odżywczymi staje się niezbędna dla sportowców.

Nasze zdrowie jest ustalane na poziomie komórek, które tworzą nasze narządy i całe ciało. Każda komórka działa jak miniaturowa fabryka odpowiedzialna za wytwarzanie bioenergii (mitochondria), wytwarzanie białek komórkowych (rybosomy) oraz koordynowanie wszystkich funkcji życiowych (jądra). Funkcje te wymagają stałego zaopatrzenia w witaminy, minerały i inne mikroelementy.

Zwiększona częstość akcji serca podczas jakiegokolwiek wysiłku wymaga ogromnej ilości energii. Silny mięsień sercowy i nienaruszone naczynia krwionośne są niezbędne do ciągłego pompowania krwi w szybszym tempie. Mikroskładniki odżywcze, takie jak karnityna, koenzym Q10, witamina C oraz witaminy z grupy B są niezbędne do produkcji energii w komórkach mięśnia serca, co jest wymagane dla uzyskania trwałej wytrzymałości fizycznej. Zdrowe naczynia krwionośne są także istotne dla utrzymania optymalnego dopływu krwi do serca i innych mięśni w celu zapobieżenia zmęczeniu. Magnez reguluje poziomy innych składników mineralnych w komórkach, takich jak sole sodu, potasu i wapnia. Nadmierna utrata tych składników mineralnych z potem jest jedną z głównych przyczyn skurczów mięśni wywołanych wysiłkiem i urazów. Kwas alfa-liponowy wspomaga również mięśnie podczas treningu, aby uniknąć zmęczenia i budować wytrzymałość.


Osoby uprawiające sport potrzebują optymalnego
zaopatrzenia w niezbędne mikroskładniki odżywcze.
Badania Instytutu Badawczego Dr Ratha potwierdzają,
że określone kombinacje mikroskładników odżywczych
mogą znacząco wspierać wydajność i dobre samopoczucie
sportowców.

Ponadto zwiększone tempo metabolizmu podczas wysiłku zwiększa zużycie tlenu i naraża komórki na niemal stały stres oksydacyjny i związane z tym uszkodzenia komórek. W związku z tym przeciwutleniacze, takie jak witamina A, C i E, selen i karotenoidy należy uzupełniać. Nasze badania wykazały, że uzupełnienie tych antyoksydantów wraz z konkretnymi ekstraktami roślinnymi, takimi jak kwercetyna, ekstrakt z zielonej herbaty, resweratrol i kurkumina poprawia korzystny wpływ przeciwutleniaczy na zdrowie poprzez zmniejszenie uszkodzeń mięśni, zapaleń i bólu, zwiększając jednocześnie naprawę mięśni po urazie.

Zdrowe kości i stawy są ważne dla sportowców także z uwagi na długotrwały trening i potrzebę zmniejszenia ryzyka osteoporozy i zapalenia stawów. Trening sportowy przenosi ogromną ilość napięć na stawy. Oprócz wapnia, magnezu, boru i witaminy D, silne kości wymagają silnego kolagenu. Elastyczność i optymalne funkcjonowanie stawów zależy od komórek, które tworzą maź stawową (łac. synovia). Glukozamina i chondroityna pomagają w tworzeniu tkanki chrzęstnej, mazi stawowej i naprawie. Testowaliśmy specyficzną kombinację mikroskładników odżywczych w badaniach klinicznych i okazało się, że przyspieszają one proces naprawy złamań kości piszczelowej.

Niektórzy sportowcy zażywają ryzykowne kombinacje suplementów, co wywołuje lub pogłębia nierównowagi. Nasze badania pokazują, że konkretne mikroskładniki odżywcze zapewniają maksymalne wsparcie dla komórek serca, naczyń krwionośnych, mięśni, kości, stawów i innych narządów, utrzymując sportowców długo w dobrej kondycji i zdrowiu.

Podczas gdy większość suplementów zawiera przypadkowe kombinacje składników odżywczych, nasze badania wykazały, że unikalne podejście synergii składników odżywczych działa na poziomie komórkowym w celu wspierania i wzmocnienia organizmu.

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok