• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Według ostatnich badań opublikowanych w czasopiśmie medycznym The Lancet, liczba osób, u których zdiagnozowano cukrzycę wzrosła czterokrotnie w ciągu ostatnich 35 lat. Było 108 milionów osób z rozpoznaną cukrzycą w roku 1980 i 422 mln w roku 2014. W oparciu o te alarmujące dane statystyczne Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wybrała cukrzycę jako temat Światowego Dnia Zdrowia 2016 w celu podniesienia świadomości i dla profilaktyki oraz skutecznego zwalczania tej choroby.

Chociaż cukrzyca rozpowszechniła się na całym świecie, to w krajach rozwijających się jej występowanie wzrosło wykładniczo. Ten wzrost jest związany z rozszerzaniem się siedzącego trybu życia, a także nawyku złego odżywiania się, takiego jak spożywanie fast foodów zawierających duże ilości sztucznych cukrów, które mogą prowadzić do otyłości i innych zaburzeń. Otyłość, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i zaburzenia metabolizmu glukozy są zbiorczo nazywane zespołem metabolicznym.

Otyłość jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka rozwoju cukrzycy. Podczas gdy zdrowa dieta jest kluczowa dla utrzymania prawidłowego metabolizmu glukozy we krwi, nasze badania dowodzą, że odpowiednia suplementacja mikroskładnikami odżywczymi jest równie istotna i może zmniejszyć ryzyko rozwoju syndromu metabolicznego.


Liczba osób cierpiących na cukrzycę gwałtownie
wzrasta. Badania Instytutu Dr Ratha pokazują, że
mikroelementy mogą zapobiec tej chorobie metabolicznej,
jak też pozytywnie wpłynąć na jej przebieg.Fruktoza jest rodzajem cukru, który jest powszechnie obecny w żywności przetworzonej. Porównaliśmy skutki konkretnej mieszanki mikroskładników odżywczych i metforminy (popularny lek przeciwcukrzycowy) na niedojrzałych myszach karmionych dietą o wysokiej zawartości fruktozy. Po siedmiu tygodniach u myszy otrzymujących mieszankę mikroskładników odżywczych nastąpił spadek stężenia fruktozaminy w surowicy o 4%, podczas gdy w grupie z metforminą wzrost fruktozaminy wyniósł 15%. Stężenie fruktozaminy w surowicy odzwierciedla zmiany stężenia glukozy we krwi w ciągu poprzedniego jednego do dwóch tygodni. Ponadto myszy w grupie z metforminą miały niższe poziomy insuliny, podczas gdy myszy w grupie z mikroskładnikami odżywczymi wykazywały przywrócenie poziomów insuliny do stanu normalnego. Suplementacja mikroskładnikami odżywczymi wykazała również dodatkowe korzyści poprzez zmniejszenie ciśnienia krwi i cholesterolu całkowitego oraz przeciwdziałanie skutkom wysokiego poziomu fruktozaminy, zmniejszając tym samym możliwość wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Utrzymujący się wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do poważnych powikłań w chorobie cukrzycy, w tym miażdżycy tętnic, udaru, niewydolności nerek, neuropatii, zaburzeń gojenia się ran, zaćmy i długotrwałego kalectwa. Już tylko same te problemy mogą być poważnymi chorobami i katastrofą dla jakości życia pacjenta.

Medycyna konwencjonalna koncentruje się na lekach, które sztucznie obniżają poziom cukru we krwi. Nie sięga to przyczyny tej nasilającej się choroby. Cukrzyca może być bardzo opłacalna dla firm przemysłu farmaceutycznego, ponieważ ma wiele powikłań wymagających dodatkowych zabiegów. Na przykład w świetle innej niedawnej publikacji w British Medical Journal badacze znaleźli znaczącą korelację między jednym z leków na cukrzycę a zwiększoną częstością występowania raka pęcherza moczowego.

Większość pacjentów dotkniętych niepełnosprawnością z powodu cukrzycy ma od 15 do 69 lat, co stanowi ogromne obciążenie finansowe dla społeczeństwa ze względu na koszty leczenia i utracone dni pracy. Według badania opublikowanego w The Lancet roczny całkowity koszt leczenia cukrzycy jest szacowany na 825 miliardów dolarów, a największe koszty w poszczególnych krajach występują w Chinach, USA i Indiach.

Na tym tle wyniki naszych badań dają nadzieję, że zapobieganie wysokiemu poziomowi cukru we krwi oraz jego kontrola są możliwe bez niszczących skutków ubocznych leków na receptę.

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok