• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Tkanka łączna jest najbardziej rozpowszechnionym typem tkanki w organizmie. Kształt i forma ciała, w tym jego narządów, kości, mięśni i chrząstek, jest określona przez własności tkanki łącznej. Skóra, krew, naczynia krwionośne, tkanka tłuszczowa (komórki tłuszczowe), ścięgna, więzadła i zęby to różne przykłady tkanki łącznej. Zatem termin "choroby tkanki łącznej" obejmuje szeroki zakres chorób; niektóre z nich są dziedziczone, podczas gdy inne rozwijają się w wyniku nadmiernej reakcji zapalnej. Przykładami chorób zapalnych tkanki łącznej są twardzina, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie naczyń (zapalenie naczyń krwionośnych), mieszane choroby tkanki łącznej, itd.

Ostatnie badania, opublikowane w otwarcie dostępnym czasopiśmie Scientific Reports, wskazują na silny związek i zwiększoną częstość występowania chorób sercowo-naczyniowych u osób z chorobami tkanki łącznej. Jest to publikacja oparta na retrospektywnej ocenie dokumentacji medycznej około 250000 dorosłych pacjentów ze schorzeniami tkanki łącznej, obejmujących reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, twardzinę skóry i zapalenie skórno-mięśniowe (specyficzny typ symetrycznego osłabienia mięśni z wysypką). Autorzy doszli do wniosku, że w porównaniu do rasy białej u afroamerykańskich pacjentów z chorobami tkanki łącznej wystąpienie jakiegoś rodzaju choroby układu krążenia – miażdżycy, zawału serca, dusznicy bolesnej lub udaru mózgu – było znacznie bardziej prawdopodobne. Te choroby układu sercowo-naczyniowego charakteryzują się zwężeniem naczyń krwionośnych i zapaleniem ogólnoustrojowym. Wyniki wskazują również, że u pacjentów afroamerykańskich ze schorzeniami tkanki łącznej choroby układu krążenia rozwijają się szybciej niż w pozostałej części populacji.

Chociaż w tym szczególnym badaniu nie rozwodzono się nad przyczynami zwiększonej częstości występowania chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów cierpiących na choroby tkanki łącznej, to wiadomo, że główna przyczyna obu tych chorób obejmuje rozległe zapalenie ogólnoustrojowe. Zapalenie jest okresowym osłabieniem odpowiedzi na wszelkiego rodzaju uszkodzenia tkanek w celu zainicjowania procesu naprawy tkanek. Chociaż jest to tymczasowa reakcja, zapalenie może utrzymywać się przez lata, gdy substancje szkodliwe, takie jak palenie oraz inne czynniki drażniące, powodujące uszkodzenie tkanek, nie są usuwane. Przewlekłe stany zapalne mogą prowadzić do zapalenia stawów, nieżytu żołądka, stwardnienia rozsianego, miażdżycy tętnic i nawet nowotworów


Stany zapalne mogą prowadzić do licznych chorób
tkanki łącznej. Choroba sercowo-naczyniowa wiąże się
również ze stanami zapalnymi. Poprzez blokadę róż
nych enzymów prozapalnych mikroskładniki odżyw
cze są w stanie skutecznie hamować stany zapalne.

Udokumentowaliśmy działanie przeciwzapalne mieszanki mikroskładników odżywczych składającej się z witaminy C, aminokwasów lizyny i proliny oraz wyciągu z zielonej herbaty w ludzkich komórkach mięśni gładkich aorty. Wyniki te mają ważne znaczenie w odniesieniu do procesów zapalnych związanych z postępem miażdżycy. W innym badaniu wykazaliśmy, że mieszanka wybranych mikroskładników odżywczych w połączeniu z flawonoidami cytrusowymi i kwercetyną działała synergistyczne i znacząco obniżała markery zapalenia we krwi. Dodatkowo wyniki wykazały, że suplementacja mikroskładnikami odżywczymi lepiej chroniła przed zapaleniem niż zwykłe środki przeciwbólowe – ibuprofen – i obniżała poziomy enzymów Cox2 i innych markerów zapalnych. Ważne jest podkreślenie, że farmaceutyczne inhibitory Cox2, takie jak Vioxx, niosą ze sobą ryzyko wystąpienia zagrażających życiu działań ubocznych i zostały wycofane z rynku kilka lat temu.

Aktualnie, jeśli pominąć sztuczne tłumienie objawów, brak jest dostatecznie skutecznych lekarstw na stany zapalne przy chorobach tkanki łącznej oraz układu krążenia. Udowodniliśmy, że mikroskładniki odżywcze są bezpieczne i skuteczne oraz, że zapewniają dodatkowe korzyści zdrowotne.

 

 

Dr. Rath Koalicja Medycyna komórkowa Suplementy

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok