• +48 606 695 009
  • Prosimy o kontakt:
  • pon.-pt. godz. 17:00 - 21:00
  • weekend godz. 09:00-20:00
Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o medycynie komórkowej.

Probiotyki pomagają przywrócić równowagę flory jelitowej, a błonnik pokarmowy wspomaga tę pracę, dlatego odgrywają one w medycynie komórkowej ważną rolę dla zachowania zdrowia.

Liczba chorób cywilizacyjnych, jak otyłość, zaburzenia metabolizmu lipidowego, cukrzyca, przewlekłe zapalne choroby jelit, choroby układu krążenia i nowotwory, jest w krajach uprzemysłowionych alarmująco wysoka i stale rośnie.

Jednocześnie ilość błonnika pokarmowego spożywanego w tych krajach stale maleje. Ponieważ zmiana wartości odżywczej naszej diety przebiega równolegle do wzrostu częstotliwości występowania chorób cywilizacyjnych, można przyjąć, że istnieje między nimi ścisły związek.

Ponadto od dawna wiadomo, że flora jelitowa ściśle współdziała z dużą liczbą procesów metabolicznych w naszym organizmie. Zakłócenie flory jelitowej wiąże się zatem z różnymi zaburzeniami metabolicznymi, co obserwujemy we współczesnych chorobach cywilizacyjnych.

Probiotyki pomagają przywrócić równowagę flory jelitowej, a błonnik pokarmowy wspomaga tę pracę, dlatego odgrywają one w medycynie komórkowej ważną rolę dla zdrowia.

My, Koalicja dr Ratha w Obronie Zdrowia, uważamy, że naszym zadaniem jest informowanie o tych zależnościach. Ponadto chcemy zwrócić Państwa uwagę na możliwości naturalnego wspierania leczenia i zapobiegania chorobom, oraz na dietę promującą zdrowie.

Polecamy lekturę naszych broszur „Błonnik" i „Probiotyki", z których dowiedzą się Państwo o różnorodnych wpływach tych dwóch ważnych składników diety na nasze zdrowie.

„Błonnik“

rozwiń <<

blonnik

 

„Probiotyki“

rozwiń <<

probiotyki

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Pliki cookies są wykorzystywane do realizacji usługi, tworzenia liczników, statystyk, monitorowania aktywności odwiedzających oraz zapewnienia jak największej wygody korzystania z serwisu.
Ok